ТОП-7 причин чому варто взяти участь у молитовних чуваннях у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача

ТОП-7 причин чому варто взяти участь у молитовних чуваннях у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача

20.01.2024

Щомісяця у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача, що в с. Старуня Богородчанського району, в ніч з 29 на 30 число відбуваються молитовні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ. А також щосереди та щоп’ятниці відбувається молитва на оздоровлення.

Пропонуємо Вашій увазі топ-7 причин чому кожному варто брати участь у молитовних чуваннях у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача.

Пізнати особу блаженного Симеона

Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача – порівняно молодий для молільників у нашій Церкві, який, втім, дуже стрімко розвивається. Цьому розвитку активно сприяє особа, на честь якої і названий Центр, – блаженний священномученик УГКЦ Владика Симеон Лукач. Саме Старуня є родинним селом блаженного, де він народився, зростав, а також активно трудився для добра Церкви та був добрим прикладом справжнього Христового священника.

Щоразу, коли ви відвідуєте Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача, можна побувати в музеї «Блаженного Симеона та підпільної УГКЦ». Тут серед експонатів – духовне та матеріальне надбання переслідуваної церкви: предмети побуту, одягу, духовна друкована та рукописна тогочасна література, елементи вишивки, священничий одяг, ризи, богослужбовий посуд, тогочасні фото, образи та ікони.

Крім цього, тут представлені особисті речі Блаженного Симеона та речі, які належали мешканцям Старуні в 1946-1989 роках. Всі ці реліквії люди надзвичайно вірно зберігали у своїх домівках. Часто про це навіть не знали їхні рідні, оскільки будь-яка інформація, яка могла вийти «назовні», автоматично наражала відважних вірян на небезпеку бути висланим у Сибір або до ув’язнення.

Молитва на унікальній Хресній Дорозі

Мабуть, найвідомішою «родзинкою» Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача є Хресна Дорога. Вона розпочинається біля джерела Матері Божої Неустанної Помочі. Опісля, стація за стацією, легкою стежиною веде та запрошує до розумів про велику жертву нашого Божественного Спасителя.

Остання стація Старунської Хресної Дороги, в якій Господа кладуть до гробу, представляє собою спеціально розроблену гробницю, де мозаїкою викладено сцену поховання нашого Божественного Спасителя. Стація Гробу Господнього перетворилася на унікальне мозаїчне панно, яке зі своєю творчою командою створював талановитий майстер мозаїки, священнослужитель УГКЦ о. Євген Андрухів.

Праворуч ми бачимо Йосифа з Ариматеї, Івана Богослова і Никодима, який приніс миро, щоби намастити тіло Ісуса Христа. Ліворуч зображені жінки-мироносиці – Марія Магдалина, Богородиця і Марія – мати Івана. Нижня частина мозаїки – це земля, тобто земні люди, які по-своєму переживають смерть Христа. Зазвичай ми дуже драматично переживаємо такі події, бо вважаємо, що терпіння даються, щоб людину впокорити чи принизити. Проте, насправді терпіння ми отримуємо, щоб вдосконалитися.

Завершує всю цю прекрасну композицію Хресної Дороги металевий хрест. Хресне знамення має вражаючі габарити – 25 метрів заввишки та 14 метрів у ширину. Підсвітка виконана по всьому периметру конструкції, так що розп’яття, згідно із задумом, видно на десятки кілометрів довкола. Окрім того, завдяки світлу хрест добре видно з центральної дороги, що також може зацікавити туристів та подорожуючих.

Щоразу новий проповідник

Беручи участь у нічних чуваннях у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, ви немов берете участь у коротких реколекціях. А весь секрет у тому, що відповідальні за розвиток Центру священники щоразу запрошують нових проповіднів.

З благословення та за підтримки Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, до Відпустового центру регулярно приїжджають Архієреї УГКЦ. Так, з 19 червня по 31 грудня 2022 р. Б. нас відвідало та з нами молилося 9 Владик, зокрема:

 1. Митрополит Володимир Війтишин (два візити)
 2. Владика Йосафат Мощич (Чернівецька єпархія)
 3. Владика Венедикт Алексійчук (Єпархія св. Миколая, Чікаго, США)
 4. Владика Володимир Груца (Львівська Архієпархія)
 5. Владика Йосафат Говера (Луцький екзархат)
 6. Владика Григорій Комар (Самбірсько-Дрогобицька єпархія)
 7. Владика Петро Лоза (Сокальсько-Жовківська єпархія)
 8. Владика Теодор Мартинюк (Тернопільсько-Зборівська єпархія)

Однак у 2023 році кількість Владик, які молилися у Старуні, зросла більш ніж удвічі – до 19. Зокрема Відпустовий центр відвідали:

 1. Владика Максим Рябуха (Донецький екзархат)
 2. Владика Миколай Семенишин (п’ять візитів)
 3. Владика Андрій Хім’як (Київська Архієпархія)
 4. Митрополит Володимир Війтишин (чотири візити)
 5. Владика Богдан Манишин (Стрийська єпархія)
 6. Владика Іван Кулик (Кам’янець-Подільська єпархія)
 7. Владика Йосафат Мощич (Чернівецька єпархія)
 8. Владика Венедикт Алексійчук (Єпархія св. Миколая, Чікаго, США)
 9. Митрополит Ігор Возьняк (Львівська Архієпархія)
 10. Владика Михаїл Колтун (Сокальсько-Жовківська єпархія)
 11. Владика Василій Тучапець (Харківський екзархат)
 12. Владика Петро Голіней (Коломийська єпархія)

Таїнство Примирення

Вочевидь, найцінніше, що може почерпнути кожна людина, яка бере участь у чуваннях, – це приступити до Таїнства Покаяння. Нерідко люди зумисне очікують чувань, щоби кожного місяця прийти та перепросити Господа у Сповіді.

У Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача для цього завжди доступні понад двадцять священників, які не лише сповідають, але й відкриті на духовну розмову.

Доступна для кожного програма чувань

Живучи за сучасним ритмом, дуже цінним є те, що програма нічних чувань у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача продумана так, щоби нікого не обтяжувати. Чування проходять щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Часто наступного дня більшості людей потрібно йти на роботу. Для цього програма чувань, яка розпочинається о 18.00-ій год., зважаючи на комендантську годину, завжди завершується до 22.00 год.

Таким чином, можна взяти участь у цій прекрасній нічній молитві у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача.

– Повний відпуст

19 червня 2022 р. Митрополит Володимир врочисто проголосив Паломницький центр блаженного Симеона Лукача відпустовим місцем, зачитавши відповідний декрет Апостольської столиці. Згідно Декрету Апостольської Пенітенціарії відтепер всі прочани, які відвідають духовний центр блаженного Симеона Лукача, мають можливість отримати Повний Відпуст, виконавши звичні умови.

Повний відпуст можна буде отримати під час різних молитовних заходів, а саме: 29 числа кожного місяця, щосереди та щоп’ятниці, коли служиться Хресна дорога (за винятком передріздвяного посту, часу Різдва та Пасхи), у третю неділю червня, 27 червня у спомин блаженних Української Церкви, 7 липня у свято св. Івана і день народження блаженного Симеона, 12 липня у свято верховних апп. Петра і Павла, 22 серпня у день смерті блаженного Симеона та 13 грудня у день створення Івано-Франківської Митрополії.

– Місце неймовірної краси і духовної сили

Старуня – справді унікальне місце, яке захоплює не одне серце прочан, які її відвідують. За словами паломників, тут завжди можна відчути мир, духовний спокій та просто в тиші спостерігати красою Божого світу. При цьому Старуня красива у будь-яку пору: чи то влітку, коли пагорби вкриті прекрасною зеленню, чи то взимку, коли все довкола біле та яскраве.

Запрошуємо і Вас на нічні чування у Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача за адресою: с. Старуня Богородчанського району. Тел.: 067 559 9100.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...