Проповіді та науки

Літо – прекрасна пора, коли можна розслабитися та з головою пірнути у відпочинок, відпустку чи канікули. Господь дарує нам цей час, щоби ми набралися сил, відновилися як фізично, так і духовно, а опісля знову повернулися до звичного способу життя, виконуючи свої обов’язки. Це час, який даний нам, щоб більше побути з родиною, сім’єю, можливо, відвідати когось з рідні, а чи самим відкрити для себе щось нове та досі непізнане.

Сьогодні, як зазвичай, відкрив одну з кращих на мою думку газет нашого міста і з жахом усвідомив, що я – «мракобіс»! Для мене не вперше, коли мене по-різному називають. Та що там називають, бували випадки, коли мене в прямому сенсі «просили» куди подалі, але зараз не про це.

Якось до мене в сповідальницю клякнула жінка. Вигляд її був дуже збентежений, руки тряслися, очевидно, зі страху – сповідь обіцяла були насиченою. Слово за словом, вона почала оповідати про свої труднощі, негаразди, про неспокій, який турбує її роками, про дику самотність, яка, мов отрута, заполонила її нелегке життя.

Чи помічали Ви, у якому гучному світі ми сьогодні живемо? Починаючи з самого ранку нас оточують найрізноманітніші звуки: голоси ведучих із ранкових теле чи радіошоу; сигнали автомобілів із заторів; мелодії, які щораз гучніше лунають із наших динаміків; сварлива пасажирка, яка невдоволена своїм життям і тими молодиками, котрі навстіж відчиняють вікно у вщент заповненій маршрутці… Ми прокидаємося і засинаємо під різні звуки, які часто не дають можливості зосередитися на справді чомусь важливому.

Владика Венедикт (Алексійчук) – єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, колишній ієромонах студійського уставу зустрівся у підприємцями у Львівській бізнес-школі УКУ. Про те як і куди ми інвестуємо своє життя управлінці мали нагоду замислитись під час зустрічі. Подаємо кілька цікавих тез від владики.

Нещодавно я натрапив на ряд цікавих статей на провідних сайтах, зокрема й BBC, в яких йдеться про т. зв. «Теорію…

Священники – мабуть найбільш консервативна «професія», яка впродовж стількох століть дуже мало видозмінилася. З одного боку, саме так і повинно…

Відразу ж скажу, що на ці роздуми мене надихнула стаття Квінна Харгітая для BBC Travel від 3 червня 2018 р. В ній…

“Дихайте. Не забувайте дихати. Не бійтеся. Запевняю вас, ви нічого нового не скажете. Спокійно “. Багато разів я заспокоюю так…