«Нехай наша віра завжди буде сильнішою від неправди», – Митрополит Володимир у неділю Православ’я у Старуні

«Нехай наша віра завжди буде сильнішою від неправди», – Митрополит Володимир у неділю Православ’я у Старуні

24.03.2024

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового свята Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулися урочисті моління.

Архієрейську Божественну Літургію у Відпустовому центрі блаженного Симеона очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин разом з Єпископом-помічником Владикою Миколаєм Семенишиним, яким співслужили священники Відпустового центру, Семінарійної спільноти та запрошені душпастирі. 

Оскільки цього дня Церква святкує неділю торжества православ‘я, коли був поборений рух іконоборства, саме сьогодні у Відпустовому центрі відбулося освячення двох нових ікон. Чин освячення ікон Богородиці Діви та священномученика Симеона Лукача здійснили єпископи Івано-Франківські на початку святочних богослужінь.

Митрополит Володимир звернувся до прочан з пастирським словом, пояснюючи значення неділі торжества православ’я, встановленої на згадку перемоги над єрессю іконоборства та віднову почитання ікон у Церкві на Константинопольському соборі у 842 році.

«Ця особлива неділя торжества православ’я змушує нас глибше застановитися над вірою. Свята Церква навчає нас, щоб ми не тільки визнавали нашу віру перед людьми, але й проявляли її ділами власного життя. На жаль, багато мирян мають “віру християнську, а проживають по-поганськи”, як говорив Святий Петро Дамаскин. Модерний світ викидає зі свого серця віру, охолонув у любові, але ж ми, діти Христа, повинні скріплятися у вірі і любові до Христа Господа. Нехай приклад побожних людей перших віків християнства додасть і нам більшої віри і поваги до святих образів та ікон, щоб наша віра була завжди сильнішою від неправди», – закликав архієрей. 

Владика особливим чином застановився над завданнями християн на Великий піст, що має привести нас до зустрічі з Воскреслим Спасителем.

«Для того, щоб наша віра мала заслугу перед Богом, вона повинна бути живою і непохитною. Щоб спасти впалий через первородний гріх людський рід, Син Божий Ісус Христос став людиною, проповідував, навчав як люди повинні жити і вірувати, щоб в часі повернутися до Отця небесного, Який нас створив. Багато людей з радістю приймали Божу науку, нею жили, але були і такі, які ставили перепони, скоріше вірили своєму розумові, як словам Божого Сина. Тому, прошу вас в часі цього Великого посту постійно перебувати у спільній молитві до Господа, до Божої Матері і всіх Святих, усильно благаючи Бога за Батьківщину нашу Україну, яка спливає невинною кров’ю, за братів і сестер наших і цій несправедливій загарбницькій війні. Вірмо в Бога і Україну, а Господь захистить нас. Блаженний Симеоне моли Бога за Україну і за увесь наш народ» – із таким закликом архієрей завершив свою проповідь.

На завершення святкового дійства прочани отримали архієрейське благословення.

Пригадуємо, що у понеділок, 25 березня, на мирян очікуватиме вечірня молитовна програма, в рамках якої відбудеться спільна подяка за дар життя. Моління очолить о. Йосафат Бойко, ВС, який поділиться  із прочанами своїми духовними роздумами на тему цінності життя.

Останні новини

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...