![Надія безнадійних: у Старуні відбулися моління за заступництвом Чернівецької Матері Божої](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/A7524A80-D828-492B-B3EE-278F729E51DF-scaled.jpeg)
Надія безнадійних: у Старуні відбулися моління за заступництвом Чернівецької Матері Божої
08.04.2024
У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив єпарх Чернівецький, Владика Йосафат Мощич, який прибув до Старуні з іконою Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних».
Розпочалась молитовна програма з акафіста до Чернівецької Богородиці з проханнями за припинення війни та мир в Україні. Опісля душпастир Чернівецької єпархії о. Олег Савчук поділився свідченнями людей, які молилися до ікони Матері Божої, та пояснив походження її чудотворності:
«Чому ікона чудотворна? Бо вона пробуджує нашу віру, сокрушає серця і закликає довіритися її материнському омофорові. По вірі Ісуса Христа ми з Вами є братами і сестрами, а наша Небесна Матір завжди опікується, прохає та провадить наші молитви до Бога. Розбудімо нашу віру, підійдімо до ікони, подивімось у вічі Богородиці та насправді повірмо, що вона зробить все можливе для нашого спасіння», – закликав до молитви о. Олег.
Кульмінаційним моментом стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Чернівецький. У храмі Благовіщення Владика Йосафат звернувся до численно зібраних прочан зі словом духовних настанов:
«Ми знаходимо формулу щастя в Євангелії – зректися себе, взяти хрест і слідувати за Спасителем. Одразу запитаймо себе, чи справді ми хочемо і вміємо приймати волю Бога? Іноді, коли в нас виникають труднощі, ми підміняємо поняття, і звинувачуємо Бога, хоча іноді це зовсім не Його воля, а наслідок наших виборів. Ми маємо молитися, щоб навчитися розрізняти, якою є саме Його воля. Іноді ми намагаємось вказати Богові дорогу чи вибір, які Він має нам благословити. Але це ми маємо слідувати за Ним і йти в тому керунку, в якому нас провадить Бог. Господь бажає, щоб кожен з нас у Його благодаті зростав до рівня Божої дитини, яка стане апостолом у грішному світі» – зазначив проповідник.
Єпископ наголосив, що у часі Великого посту вірні стараються мати частку з Христом в Його терпінні, щоб згодом разом з Ним святкувати та прийняти радість Воскресіння.
«Ісус Христос встановлює новозавітну Пасху і перехід відбувається вже не з єгипетської неволі, але від смерті до вічного життя. Хай хрест Господній, на якому Ісус переміг гріх, буде підпорою для нас, щоби витримати до кінця, бо ми зодягнулися в Його силу, послух, витривалість, зодягнулися у нового Адама. Прощення й спокута усіх гріхів за тисячі років щодня актуалізується і стає дійсністю в часі святої Сповіді, що є нашим ліком від немочей і прогрішень у дорозі до Царства Небесного», – пояснив єпарх.
Також, Владика Йосафат в особливий спосіб закликав прочан до молитви за мир, й до переоцінки життєвих орієнтирів та принципів, щоб жертва тих, хто щодня жертвує за нас свої життя, не була марною.
По завершенні богослужіння, душпастирі прочитали молитви на оздоровлення душі та тіла й благословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача й освяченим єлеєм усіх прочан, які прибули з різних куточків Прикарпаття.
Усі присутні могли приступити до почитання ікони Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних» та молитися перед Богородицею у власних та спільних наміреннях, випрошуючи ласк та заступництва Господа.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/6B76AFBE-33B4-4F4B-BDED-9E4957C23B6D-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_683,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/C4AE6A1E-0058-4443-B01C-B0AAE4C167C6-683x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/4F2903D0-925C-4FCA-AF18-7BCDD2F6543E-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/8B95D199-BC94-4D05-8AEB-33F071A25771-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/4C7160BF-AA0A-42F1-B509-846FB88D21F7-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/85C79AE7-B455-4C67-B2D4-9788A2848788-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/56502C20-3674-4D41-B27D-A4064B805F5D-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/F016D671-EA75-45B9-8B96-C1FF2A6E844D-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_683,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/06B39820-DC1A-4A93-A571-C819E3CAB282-683x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/6275C85F-55A3-40BF-8D3D-7D862000585A-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/B6CC54A7-D146-4616-97DC-9CB09E70F389-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/46E971D0-FF8F-4B30-A77F-88EA2EB6AD47-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/D89EA827-B73E-42D5-89CE-6EA4CBEBC82A-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/08A6FEFC-D709-4920-9665-C6B875712BF9-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_792,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/44768FAB-F656-4435-A2B9-4C1737C24609-792x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/5EBA4F76-AF37-4297-A662-D37FA5E3D745-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/B1E6504E-5C19-4776-B9C4-53E3C2B82B82-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/CDD7C65B-857E-46BE-8568-98EE5A2ACB41-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/1571C4C7-73D5-4850-9CEA-2490C28CDC13-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/9BAACDB3-F9C4-402C-807A-0A8B78636A5A-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/DFF6DBC4-C865-41D5-B3F4-4620C7A10328-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_683,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/762E2F9B-7B8B-4B21-9863-6C56E836F751-683x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_683,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/7B284F96-19AC-4E88-AB50-B3803B106187-683x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/0C5BC3A1-B447-45B3-8523-3584DC63E704-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/6C5B2F47-07AF-4648-81EB-54CBCBDA1D28-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2B62DFB6-CD2A-45CB-970D-A25CD5891D98-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/C39FD773-DCCD-41EC-88A5-191A99E11D88-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/DBE95ADD-D0CA-48FB-9E8F-8C7D4F3A8DF0-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/4C1A9144-B5E9-4B83-9C63-5AE61706D7D3-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/A7524A80-D828-492B-B3EE-278F729E51DF-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/3A3E263E-5A92-4815-92E0-6213C3AFF72C-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2B6D889B-6A7A-4F47-BC80-217579A2A429-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/EABD807A-5114-4A98-8ABD-2895724D5E8E-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/9DD4B118-C335-4101-A3D4-7653DE354E87-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/DB519190-9FF7-4987-AB34-D8ADAB7607E6-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/152860F7-5232-4F1D-BEFE-427EA87BD905-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/919893DD-7B61-4C28-B5D2-8BF2E59D8F1D-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2D41AA88-12BC-4BFA-AEEF-30E50BCE3F72-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/AC60EB2A-31FF-4141-8737-34E33F1CE1A3-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/10996C3D-720E-494E-83A2-2E7D49BB8C99-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/E521DAB6-D6BA-4C5D-A824-E93DF0967A0A-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/E244E1B0-2E79-4817-A24A-C6C7FC3B4108-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/55A816D9-40C9-4C1C-8E48-D78D19DB6CC2-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/77E6D173-B2A0-4378-AE53-80E159133E26-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/9CFFBC60-9F7B-4FD5-A38C-ED54291DA3CF-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_683,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/175E4CB6-F2EB-4078-953B-7E5FAAD3D13D-683x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/F006C593-1FA1-4008-82A5-9D865650039C-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/E5806DF7-43FA-426A-9D33-1CFAB750978B-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/F9D877C9-E35F-4938-B1BB-9D21B48EA197-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/100B6D28-299D-43D2-AFAA-D3289D5AA561-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/D5F6A39F-8939-44CB-AA37-795158E0F98A-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/E4A2E4F4-1B2B-4DAE-B0D0-D14BDEF00C63-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/F5B271A7-6711-4575-A761-69D4347094AD-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/8D412B3E-EB0B-44EF-8088-FD54D4ACDA06-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/39C37DEE-4EA6-4E0F-98BD-A66E2A507B8F-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/B707ADD4-42A0-42D5-827A-149B5B3C50AA-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2FBD7270-CD64-4645-A22F-8CC3DEA6523F-1024x683.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/522429F7-C10A-4C90-B0B8-7F6DF6C376DB-1024x683.jpeg)
Останні новини
Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...
«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...
Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...
Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...
У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...