«Бог робить прекрасне, коли ніхто цього не бачить» – проповідував на нічних чуваннях в Старуні єрм. Лука Михайлович

«Бог робить прекрасне, коли ніхто цього не бачить» – проповідував на нічних чуваннях в Старуні єрм. Лука Михайлович

30.08.2021

Наприкінці літа, в ніч з 29 на 30 серпня, в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу проповідником став єрм. Лука Михайлович – студит, духівник Українського католицького університету.

Понад дві сотні паломників розпочали чування з Вечірні, яку очолив ректор Івано-Франківської семінарії ім. священномученика Йосафата прот. Олексій Данилюк. Опісля усі присутні спільно помолилися молебень до блаженного Симеона Лукача, заступництва якого приїхали просити на цих чуваннях.

Молитовно «розігрівшись», паломники були готові до зустрічі з проповідником. Ієромонах Лука обрав темою розуміння поняття «духовне життя християнина» та пережиття Божої присутності у нашому житті.

«Пережиття присутності Бога зовсім не буде гарантоване кількістю молитов. Молитви – це ще не все. Можна ціле життя ходити до церкви, але так і не стати християнином. Зовнішня релігійність не гарантує того, що ми є людьми живої віри», – наголосив проповідник.

Отець Лука особливу увагу звернув на відчуття внутрішнього миру.

«Коли Святий Дух перебуває в нас, Він починає плодоносити. Божа присутність починає народжувати плоди Святого Духа і вони ростуть. Ми беремо участь у Таїнстві Євхаристії, молимось, читаємо Боже Слово, чинимо діла милосердя, любимо та допомагаємо іншим», – сказав Ієромонах.

Також отець роздумував про людську розсудливість в контексті навернення.

«Нам потрібно використовувати розум – прекрасний Божественний інструмент. Якщо розум осяяний Божим Духом, людина може уникнути злих вчинків. Біля такої людини тисячі людей спасаються. Ніколи не розповідайте людям про Бога, поки вони вас не запитають, але живіть так, щоби вас запитали. Пам’ятайте, що навернення і покаяння найбільше потрібні тим, хто не має тяжких гріхів, і часто через уявну праведність є у великій небезпеці, бо думає що Бог і навернення потрібні тільки грішникам. Але навернення потрібне усім», – звернувся до присутніх проповідник.

Після науки, програма продовжилася молитвами на оздоровлення та благословенням мощами нашого блаженного Симеона.

В своїй другій духовній науці отець Лука говорив про важливість молитви та присутності любові в житті.

«Молитва дає людині відчуття певності, спокою, дає нам правильні орієнтири.  Що ви відчуваєте, коли робите добро, когось нагодуєте чи допоможете? Але людина зазвичай прагне, щоб її справи були помітними, а Бог робить прекрасне, коли ніхто цього не бачить. Дорогі, любов є природною для людини. Чим більше ми любимо, тим більше ми збільшуємо вселенське добро», – наголосив монах-студит.

Проте, отець розповів, що є протилежна до любові сила – гріх. Отець називає гріх помилкою непотрапляння в ціль. Не можна бути грішником і мати Божу любов. І тут на допомогу християнам приходить покаяння і Таїнство Сповіді. Тому що Бог нас відкупив від пекла, від зла. Духовні очі мають це пізнати, щоб ми пережили цей доторк Божої любові і могли її дарувати.

По закінченні наук, молитовна програма продовжилася на Хресній Дорозі – прочани походом зі свічками пройшли шлях Спасителя та в духовному супроводі священників роздумували над стражданнями Ісуса Христа.

Кульмінацією нічних чувань традиційно стала Божественна Літургія, яку очолив єрм. Лука Михайлович у співслужінні численного духовенства.

Чування, які щомісяця мають місце в центрі паломника, є чудовою нагодою для вірних приступити до Таїнства Сповіді, мати духовні розмови, послухати науки від хороших проповідників та помолитися у власних намірах в особливому духовному місці під заступництвом Симеона Лукача.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...