У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулися нічні чування та освячення новозведеної каплиці

У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулися нічні чування та освячення новозведеної каплиці

29.04.2023

У суботу, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача, що у Старуні, відбулися особливі чування, адже цього разу їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, який здійснив Чин освячення новозведеної каплиці Благовіщення Пречистої Діви Марії.

На моління до відпустового центру чисельно прибули паломники із різних куточків Прикарпаття та околиць.

Також особливістю цих чувань стало відзначення 5-ої річниці візиту Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до Старуні. Нагадаємо, що 5 років тому, 29 квітня 2018 року, відбувся урочистий візит Патріарха Святослава, під час якого він освятив музей «Блаженного свщмч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Молитовна програма розпочалася із Великої Вечірні у храмі свв. апп. Петра і Павла, яку очолив ректор духовної семінарії прот. Тарас Путько. Богослужіння своїм співом супроводжували брати-семінаристи, які є учасниками хору «Благовіст».

Опісля о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя Христа, що у м. Івано-Франківську, звернувся до молільників із наукою, розважаючи над життям українського священномученика Йосафата Кунцевича, архієпископа Полоцького.

«В базиліці святого Петра, що у Римі, у центрі Католицької Церкви, немає поховано жодного папи, святого інших націй, а знаходиться українець — святий Йосафат Кунцевич. Його нетлінні мощі знаходяться під престолом св. Василія Великого. За Божим провидінням вони лежать там вже кількадесят років. Адже він є мучеником за єдність Церкви. Тому, дорогі у Христі, маємо пам’ятати, що єдність Церкви лежить на душі кожної людини».

У часі нічних чувань всі охочі паломники мали нагоду користати із духовних розмов із душпастирями, а також приступали до Таїнства Сповіді.

Далі о. Іван Жук провів для вірних молитви на оздоровлення та поблагословив мощами блаж. свщмч. Симеона.

Опісля о. Михайло Добровольський відслужив молебень до Симеона Лукача, в часі якого всі прочани приступали до мирування.

Після цього духовенство та вірні тепло зустрічали Преосвященнішого Владику Володимира Війтишина.

Спочатку Владика Володимир звершив Чин освячення новозведеної каплиці Благовіщення Пречистої Діви Марії.

«Найперше ми освятили жертовник. Це є найсвятіше місце у храмі, адже тут відправляється Свята Літургія та приноситься безкровна Жертва. На початку священники спільно з архієреєм посвячували в трьох посудинах три рідини, якими благословили престіл: джерельна вода, виноградне вино з чистої лози, яке використовуємо на Літургії, і вода з пахучою оливою, а під час цього ми також співали псалми на прославу Бога. Пізніше будемо посвячувати жертовник миром, яке благословить Отець і Глава УГКЦ у Великий Четвер. Далі будемо вбирати його в обруси. Один із них — антимінс. Ця традиція Церкви походить ще від дуже давніх часів раннього християнства, коли християни молилися в катакомбах», — зазначив Митрополит під час звершення Чину освячення каплиці.

Також у цьому часі відбулася хода, коли всі зібрані у святині вийшли на подвір’я, щоб процесійно обійти святиню із мощами святих.

Кульмінаційною частиною чувань стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир у співслужінні священників відпустового центру — о. Юрія Сидіра та о. Володимира Лукашевського, отців проводу Івано-Франківської духовної семінарії, а також чисельно запрошених душпастирів Івано-Франківської Архієпархії та інших єпархій УГКЦ.

У часі Літургії Архієпископ звернувся до вірних із проповіддю, розважаючи над тим, яке значення у житті людини має свято Благовіщення Богородиці, на честь якого назвали новий храм.

«Сьогодні ми вперше зайшли у цей прекрасний храм, який є Домом Божим. Ми посвятили його Благовіщенню Пречистої Діви Марії. Нехай цей храм дає благу вістку завтрашньому дню для кожного з нас, для нашої Батьківщини — України, щоб настав той світлий день, якого ми чекаємо, задля якого ми просимо Всевишнього Господа. І так воно станеться!», — промовив Владика.

«Віддаємо всіх Вас під опіку Пресвятої Богородиці. Нехай Вона буде близько кожного з нас, допомагає у цьому земному житті, утверджує нашу віру. Нехай цей храм стане тими дверима Царства Божого, адже чуємо тут молитву, духовну пісню! Нехай у післяпасхальному часі воскресає кожна душа кожної людини», — зазначив проповідник на завершення.

Після Божественної Літургії Владика Володимир прочитав молитви повного відпусту. Його отримати могли всі ті, які виконали необхідні для цього умови.

Відтак о. Михайло Макар, нотар Івано-Франківської Архієпархії, від імені Митрополита Володимира зачитав подячні грамоти для жертводавців, які спричинилися до побудови каплиці.

Згодом для прочан та духовенства відбулася презентація книги «Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача: шлях, що триває», до виходу у світ якої приклався Митрополит Володимир, а також її автор – о. Володимир Лукашевський.

На завершення о. Юрій Сидір висловив вдячність Митрополиту Володимиру за спільну молитву на цих особливих чуваннях з нагоди освячення нової каплиці, а також запросив прочан і надалі спільно єднатися у молитві за мир та перемогу України.

Опісля духовенство та паломники виконували духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», просячи Господа за нашу Батьківщину.

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...