7 липня 2018 року виповнилось 125 років від Дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача, одного з найактивніших керівників підпільної УГКЦ.

З цієї нагоди з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології 13-14 липня 2018 року відбулась ековелопроща – «Слідами блаженного Симеона Лукача», яку очолював о. Михайло Дзуль.

Місце збору була Івано-Франківська Духовна Семінарія ім. свщмч. Йосафата, в якій у міжвоєнний період минулого століття викладачем морального богослов’я був свщмч. Симеон. Також у ній перед виїздом ректор семінарії о. Одесь Будзяк спільно із паломниками просили благословення для успішного проведення прощі.

Кінцевим пунктом був Центр паломника “Симеон Лукач” у с. Старуня, Богородчанського району, в якому народився, душпастирював та помер Владика Симеон Лукач.

Тут паломники мали нагоду не тільки отримати благословення мощами свщмч. Симеона Лукача та бути на Божественній Літургіі в храмі Петра і Павла, відвідати музей “блаженного свщмч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ”, але й переглянути документальний фільм «Симеон Лукач», повечеряти біля ватри та побачити грязьовий вулкан і музею етнографії та побуту.

Нехай бл.свщмч. Симеон Лукач благословить та випрошує у Бога дари Святого Духа прочанам та тим хто долучився до проведення прощі.