У Відпустовому центрі молитовно відзначили День подяки за дар життя

У Відпустовому центрі молитовно відзначили День подяки за дар життя

26.03.2024

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до Господа з подякою за дар життя кожної людини та проханням про збереження життя ненароджених дітей України.

З цієї нагоди вечірня програма у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача розпочалася зі спільної молитви біля новоосвяченої ікони Богородиці-Дороговказниці. Вірні та духовенство помолилися молебень до Пресвятої Богородиці. Опісля розпочалась Божественна Літургія.

Обидва богослужіння очолив о. Йосафат Бойко, ВС – синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який виголосив повчальну проповідь, пояснюючи суть свята Благовіщення й закликаючи вірних зосередитися на меті їх паломництва до Відпустового центру.

«Сьогоднішнє свято Благовіщення Пресвятої Богородиці також є Днем подяки за дар життя. Ми з вами колись теж були зачаті, коли наші батьки подарували нам тіло, а Бог – душу. Наш початок у зачатті й воплоченні. Святий Іван Павло II розвивав культуру життя, в котрій йшлося про людину, яка завжди має ставати на захист життя. Проти зачатого життя не можна ані думати, ані радити, ані сіяти сумніви. Ніколи не сумніваймось у тому, що нам треба обирати життя. Якщо поглянути на статистику, ми жахнемося – за роки Незалежності нашої держави, українки зробили 30 мільйонів абортів. Це не здійснили вороги, а ми своїми руками», – наголосив душпастир.

За словами проповідника, в жодному разі не потрібно виправдовувати гріх вбивства ненароджених дітей і ніколи не виступати порадником за припинення життя, оскільки від зачаття аж до природної смерті – наше життя у Божих руках.

Після Служби Божої, душпастирі провадили молитви на оздоровлення, благословляючи присутніх мощами блаженного священномученика Симеона Лукача. 

Пригадаємо, що моління відбувалися у рамках святкування престольного свята храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, що тривало протягом трьох днів. Вірні стали учасниками насиченої молитовної програми: у суботу паломникам уділяли Таїнство Єлеопомазання, а в неділю Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир Війтишин у співслужінні владики-помічника Миколи Семенишина, які здійснили візит до Відпустового центру блаженного Симеона. 

Принагідно ми запрошуємо паломників завітати до Старуні на молитовні нічні чування, що традиційно відбудуться 29 березня.

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...