У родинному селі блаженного Симеона Лукача відбулися традиційні нічні моління

У родинному селі блаженного Симеона Лукача відбулися традиційні нічні моління

30.10.2020

Щомісяця, в ніч з 29 на 30 число, у родинному селі блаженного Симеона Лукача – Старуні відбуваються нічні чування. Щоби молитовна програма була цікава та насичена, отець-адміністратор Ярослав Середюк щоразу запрошує нового проповідника та урізноманітнює розпорядок богослужінь.

В ніч з 29 на 30 жовтня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Через запроваджений карантин, вони відбувалися в режимі онлайн, так що долучитися до нічних молінь міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію молінь переглянули понад 6,5 тисяч разів.

На запрошення адміністратора храму свв. ап. Петра і Павла о. Ярослава Середюка, кожного разу на чування приїжджає інший проповідник. Цього разу моління провадив о. Василь Чорній – настоятель храму Всіх Святих Українського Народу УГКЦ, що у м. Івано-Франківську.

Нічні чування розпочалися з Вечірні, яку очолив отець-ректор Івано-Франківської Духовної семінарії прот. Олексій Данилюк. Після молитви отець-проповідник виголосив першу науку. В ній о. Василь Чорній роздумував над особою св. ап. Петра. Саме цього святого він вибрав як приклад для всіх присутніх, щоби наочно показати як людина прагне Божої ласки та як в один момент ризикує втратити все.

«Ми всі шукаємо Божої ласки і благодаті. Для цього ми щонеділі ходимо до Божого храму, стараємося виконувати Його заповіді. Ми встаємо кожного дня до молитви, щоби в такий спосіб отримати Божу ласку і благодать, тому що це є найцінніший людський ресурс, якого людина завжди шукає», – роздумував о. Василь Чорній.

За його словами, без цієї ласки люди стають порожніми, сумними, а тому наше завдання є збагачуватися нею, насичуватися, щоби могти навіть ділитися із іншими. Як приклад, проповідник привів життя св. ап. Петра, котрий безпосередньо був біля Ісуса Христа, але в якийсь момент піддався спокусі та відійшов.

«І тим не менше, апостол Петро є унікальний тим, що зумів переступити через себе, довіритися Господу, Його дару прощення і, таким чином, став ще більшим у тій же Божій ласці і благодаті», – наголосив о. Василь.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/355376252190815

Після науки, згідно програми нічних чувань, присутні помолилися ще молебень, а також молитви на оздоровлення.

Загалом участь у нічних моліннях взяло вісім священників: о. Василь Чорній, о. Ярослав Середюк, о. Олексій Данилюк, о. Андрій Чорненко, о. Віктор Григорук, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський та о. Богдан Сабало. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Варто додати, що своїм співом нічні чування супроводжував новостворений квінтет A.D.O.R.O з Івано-Франківська.

Особливо зворушливою та містичною стала молитва на новозведенній Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. Цей похід, серед ночі зі запаленими свічками, додавав таємничості та сприяв уважнішій молитві.

Завершилися чування молитвою Божественної Літургії, на якій кожен мав нагоду з‘єднатися із Христом у Пресвятій тайні Євхаристії. Отець-проповідник, після прочитаного Євангеліє про оздоровлення десяти прокажених, закликав вміти бачити чудо у, здавалося б, простих речах, які ми часто недооцінюємо, та обов’язково дякувати за все Господеві.

«Тільки вдячна особа може надіятися та вірити в те, що Господь ніколи не закриє перед нею Свої обійми, повні милосердя, щоби знову і знову обдаровувати її своїми щедрими ласками», – переконаний о. Василь Чорній.

Після всіх богослужінь, о. Ярослав Середюк, подякував отцю-проповіднику та всім присутнім за їхню активну участь в нічних чуваннях та запросив й надалі приїжджати до Центру паломника та спільно випрошувати у Господа всіх потрібних ласк за заступництвом блаженного Симеона Лукача.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика.

Окрім того, кожної середи та п’ятниці о 18:00 год. вірних запрошують брати участь в молитві Хресної Дороги. Також помолитися на Хресній Дорозі можна кожної третьої неділі, початок о 10:00 год.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...