Історична мить: у селі Старуня вперше помолились на новозведенній Хресній Дорозі

Історична мить: у селі Старуня вперше помолились на новозведенній Хресній Дорозі

28.09.2020

У спільній молитві взяли участь близько тисячі молільників!

У неділю, 27 вересня, коли Церква відзначає велике свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня Богородчанського району, вперше провели богослужіння на новозведенній Хресній Дорозі.

Розпочалися моління із Божественної Літургії в храмі святих апостолів Петра і Павла. Спільну молитву очолив о. Іван Стефурак – директор Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Йому співслужили отці Василь Гоголь, Іван БойкоІван ХерманчукЮрій Сидір та  Володимир Лукашевський.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/664468614478824

Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, о. Іван Стефурак розповів про встановлення та зміст свята Воздвиження Чесного Хреста. Окрім того, отець-проповідник, цитуючи слова апостола Павла з листа до Коринтян «Слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося – сила Божа» (1 Кор. 1, 18), запитав слухачів що можуть означати ці слова для нас, людей 21-го століття?

«Подивімось довкола: як тоді, так і тепер більшість людей заклопотані виключно земними речами і хрест для таких – це річ, від якої потрібно подалі втекти, адже це зайве терпіння, невигода, стриманість. Для таких, як зауважує Апостол Павло, це, як мінімум, – глупота», – каже о. Іван.

Щоб пояснити, що мав на увазі Апостол Павло, проповідник розповів історію про одного художника, який зобразив цікаву карикатуру: на великому кораблі вирують розваги, учасники яких вигукують своєму сусіду, що пропливає поруч у невеличкому човні, ось таке: «Як ти до такого життя докотився?». Тут є одне «але», вони не бачать того, що бачить знизу цей чоловік. Їхній великий корабель вже доволі перехилився, він тоне…

«Хотілося би відразу зазначити, що хто терпеливо несе свій життєвий хрест, це зовсім не означає, що така людина повинна бути абсолютно позбавлена будь-яких життєвих радостей. Навпаки, Господь бажає, щоб ми були щасливі. Допуск хрестів у нашому житті пояснюється двома мотивами. Перший – це те, що хрест – це боротьба добра зі злом. А в боротьбі завжди є жертви. Кожне наше терпіння спрямоване на те, щоб разом з Христом співтерплячим викоренити якомога більше цих терпінь для інших наших братів і сестер на землі», – повчав о. Іван Стефурак.

На завершення, проповідник закликав збагнути, що Ісус своєю смертю на Хресті перетворив кару на благодать, смерть на воскресіння.

«Дерево, на якому був покараний Христос, – каже о. Іван, – стає деревом життя, знаменням воскресіння».

Після спільної молитви о. Іван Стефурак прочитав Декрет Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, згідно якого вірних заохочують брати участь у богослужіннях, які відбуваються в Центрі паломника «Симеон Лукач», що у с. Старуня. Також із Декрету усі довідались, що відповідальними за розвиток Центру є: прот. Олексій Данилюк, ректорат та вся спільнота Духовної семінарії; отець-адміністратор храму святих апостолів Петра і Павла прот. Ярослав Середюк та прот. Іван Жук – еклезіарх Архієпархії. Вони покликані прикладати всіх зусиль, щоби  Центр паломника «Симеон Лукач» розвивався та сприяв користі всіх вірних, які туди прибуватимуть.

https://www.facebook.com/watch/?v=1451684098349488&extid=in6SplVftYWa1UCl

Опісля всі парафіяни, гості та прочани Центру паломника «Симеон Лукач» вийшли на першу молитву на новозведенній Хресній Дорозі. Очолив моління отець-протопресвітер Солотвинський Володимир Вишнівський. Участь в історичній молитві взяли десять священнослужителів та близько тисячі молільників.

На завершення спільної молитви о. Володимир Вишнівський подякував усім присутнім за спільну молитву, а також усім жертводавцям і будівничим, які працювали на зведенням цієї Хресної Дороги.

https://www.facebook.com/watch/?v=1546838482186153&extid=a3czu4HGcbTdEiLI

Пригадуємо, що Центр паломника «Симеон Лукач», діє у с. Старуня. Щомісяця, в ніч з 29 на 30 число, тут відбуваються нічні чування, в програму яких тепер буде включена і молитва на новозведенній Хресній Дорозі.

Останні новини

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.