Нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач» провели отці та браття Духовної семінарії

Нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач» провели отці та браття Духовної семінарії

30.09.2020

Попри рясний дощ, кількасот прочан прибуло до Центру паломника «Симеон Лукач», щоби спільною молитвою просити Божого благословення для себе та своїх близьких.

В ніч з 29 на 30 вересня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Як відомо, щомісяця у храмі свв. ап. Петра і Павла відбуваються нічні моління. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, кожного разу сюди приїжджає інший проповідник. Цього разу чування провадили отці та браття Івано-Франківської Духовної семінарії св. священномученика Йосафата.

Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, проходили в режимі онлайн. Таким чином долучитися до спільної молитви міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію у мережі facebook переглянули понад 10 тисяч осіб.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/2378163279147074

Однак і самому храмі бажаючих помолитися та отримати благословення зібралося чимало. Не зважаючи на рясний дощ, вірні брали активну участь у молитві, випрошуючи в Господа всіх необхідних ласк-благодатей для себе та своїх ближніх.

Нічні моління розпочалися з Вечірні, яку очолив префект Духовної семінарії о. Юрій Сидір. Після молитви вірних привітав Віцеректор семінарії прот. Андрій Чорненко та запросив виголосити першу науку духівника семінарії прп. о. Романа Кандрача.

За вже сталою традицією, кожен молитовний блок програми чувань, переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Так, після першої науки розпочалася молитва на новозведенній Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа.

Опісля, повернувшись до храму, прочани мали нагоду просити в Бога ласки оздоровлення у своїх потребах. Молитви на оздоровлення молився разом із ними о. Михайло Сушко – протопресвітер Східного деканату м. Івано-Франківська.

Кульмінаційним же моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив Віцеректор семінарії прот. Андрій Чорненко, у співслужінні запрошених отців. Загалом участь у вересневих чуваннях взяли 9 священників: о. Михайло Сушко, о. Роман Кандрач, о. Віталій Кузьмин, о. Віктор Григорук, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Богдан Сабало та о. Іван Війтишин. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Після всіх богослужінь, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував отцям та братам Івано-Франківської Духовної семінарії св. священномученика Йосафата за їхню активну участь в нічних чуваннях та побажав плідного та успішного навчального року.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика.

Окрім того, кожної першої п’ятниці вірних запрошують брати участь в молитві Хресної Дороги. Початок о 18:00 год.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...