Нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач» провели отці та браття Духовної семінарії

Нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач» провели отці та браття Духовної семінарії

30.09.2020

Попри рясний дощ, кількасот прочан прибуло до Центру паломника «Симеон Лукач», щоби спільною молитвою просити Божого благословення для себе та своїх близьких.

В ніч з 29 на 30 вересня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Як відомо, щомісяця у храмі свв. ап. Петра і Павла відбуваються нічні моління. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, кожного разу сюди приїжджає інший проповідник. Цього разу чування провадили отці та браття Івано-Франківської Духовної семінарії св. священномученика Йосафата.

Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, проходили в режимі онлайн. Таким чином долучитися до спільної молитви міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію у мережі facebook переглянули понад 10 тисяч осіб.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/2378163279147074

Однак і самому храмі бажаючих помолитися та отримати благословення зібралося чимало. Не зважаючи на рясний дощ, вірні брали активну участь у молитві, випрошуючи в Господа всіх необхідних ласк-благодатей для себе та своїх ближніх.

Нічні моління розпочалися з Вечірні, яку очолив префект Духовної семінарії о. Юрій Сидір. Після молитви вірних привітав Віцеректор семінарії прот. Андрій Чорненко та запросив виголосити першу науку духівника семінарії прп. о. Романа Кандрача.

За вже сталою традицією, кожен молитовний блок програми чувань, переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Так, після першої науки розпочалася молитва на новозведенній Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа.

Опісля, повернувшись до храму, прочани мали нагоду просити в Бога ласки оздоровлення у своїх потребах. Молитви на оздоровлення молився разом із ними о. Михайло Сушко – протопресвітер Східного деканату м. Івано-Франківська.

Кульмінаційним же моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив Віцеректор семінарії прот. Андрій Чорненко, у співслужінні запрошених отців. Загалом участь у вересневих чуваннях взяли 9 священників: о. Михайло Сушко, о. Роман Кандрач, о. Віталій Кузьмин, о. Віктор Григорук, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Богдан Сабало та о. Іван Війтишин. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Після всіх богослужінь, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував отцям та братам Івано-Франківської Духовної семінарії св. священномученика Йосафата за їхню активну участь в нічних чуваннях та побажав плідного та успішного навчального року.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика.

Окрім того, кожної першої п’ятниці вірних запрошують брати участь в молитві Хресної Дороги. Початок о 18:00 год.

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.