Як відкласти смартфон і присвятити час справді важливим речам? 5 порад

Як відкласти смартфон і присвятити час справді важливим речам? 5 порад

06.10.2021

Як часто ви чули як хтось скаржиться: «У мене просто немає на це часу»?

Так, у сучасному швидкоплинному світі нам стає все важче приділяти час речам, які справді мають значення. Але якщо поглянути глибше, стає зрозуміло, що ця поширена скарга виглядає доволі порожньою. Правда така, що ми маємо саме стільки часу, скільки хочемо мати, якщо робимо розумний вибір щодо того, як ним керувати.

Що, коли ми маємо справді багато часу? Що, якби ми могли спати вісім годин на добу, займатися фізичними вправами п’ять днів на тиждень і вчитися грі на фортепіано, не жертвуючи роботою, часом, проведеним із родиною, або іншими важливими активностями?

Ми справді можемо так робити! У нашому розпорядженні є 168 годин щотижня. Трішки реорганізувавши цей час і переставивши пріоритети, ми зрозуміємо, що можемо присвятити більше часу тим справам, які для нас важливі, нічим не жертвуючи.

Коли я замислилася над цим, я спробувала зрозуміти, що я могла би видалити зі свого розпорядку дня, аби знайти час для своїх друзів і сім’ї, а також для туризму і читання книжок. Відповідь була очевидною. Як і більшість сучасних людей, я борюся зі спокусою бездумно прокручувати інформаційну стрічку у своєму телефоні. Ця шкідлива звичка — протилежність життєдайності та повноти, до якої я прагну. Натомість у мене виникає відчуття незадоволеності і дратівливості.

Час, проведений за екранами смартфонів, замінює собою набагато цінніші речі: молитву, заняття спортом, спілкування з рідними та друзями. Але попри те, що наш розум це усвідомлює, позбутися цієї звички дуже непросто, бо екрани існують для того, щоби викликати залежність.

Якщо ви хочете навчитися витрачати час на те, що справді має значення для вас, спробуйте ці 5 лайфхаків. Вони допоможуть вам значно скоротити час, проведений за екраном смартфона.

1.Вимкніть сповіщення

Неможливо ігнорувати смартфон, якщо ви постійно отримуєте нові сповіщення. Перший крок — це вимкнути сповіщення для більшості програм, особливо для соцмереж. Ви продовжите отримувати повідомлення і коментарі, але ви зможете переглядати їх у визначений для цього час замість цілого дня.

2.Використовуйте функцію простою

Багато сучасних смартфонів мають вбудований спосіб скоротити час, який ви на них витрачаєте. Вона дозволяє вам визначити час, протягом якого ваш ґаджет перебуватиме у режимі простою — тобто, доступ до переважної більшості його програм, окрім найважливіших функцій, буде заблокований. Я встановила цей режим на той час, коли мої діти не сплять, і негайно помітила значне поліпшення — як у подоланні своєї залежності, так і у їхній поведінці.

3.Завжди беріть із собою книжку

Брати до рук телефон коли нам нудно — звична реакція. Ось чому книжка — це його ідеальна заміна, яка допоможе нам заповнити порожні проміжки часу. Просто подбайте про те, щоб обрати щось цікаве, аби ви дійсно хотіли це прочитати.

4.Увімкніть режим відтінків сірого

Чи знаєте ви, що можете перетворити всі яскраві кольори на екрані вашого смартфона у відтінки сірого? Дивовижно, наскільки він одразу втрачає свою привабливість, що у свою чергу призводить до значного скорочення часу, який ви витрачаєте на свій смартфон.

5.Встановіть межі

Подаруйте собі звичайний час без присутності смартфона. Оберіть те, що вам найбільше підходить, і встановіть правило: ніяких екранів під час їжі, у спальні, після 19:00 або протягом цілого дня щотижня. Ви можете скористатися функцією простою, щоб забезпечити дотримання цього правила, або доручити це комусь із рідних. Переконана, що цей час стане вашим улюбленим часом доби!

Джерело: CREDO

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...