В режимі онлайн відбулася проща молодіжних спільнот до с. Старуня [ФОТО+ВІДЕО]

В режимі онлайн відбулася проща молодіжних спільнот до с. Старуня [ФОТО+ВІДЕО]

23.06.2020

Проща тривала два дні та, через карантинні обмеження, відбувалася в режимі онлайн.

На цих вихідних, 20-21 червня, у рідному селі блаженного Симеона Лукача Старуня, що на Богородчанщині, відбулася проща молодіжних спільнот Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Оскільки сьогодні все ще діють карантинні обмеження, проща відбувалася в режимі онлайн, так що взяти в ній участь міг кожен бажаючий.

Розпочалася проща з нічних чувань у суботу, 20 червня. Їх очолив о. Василь Баглей із Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ. На початку присутні в храмі та всі, хто єднався через онлайн-трансляцію, помолитися Вечірню.

Опісля о. Василь Баглей виголосив науку, в якій він роздумував на тему «Як християнину досягти успіху». Піднята тема й справді виявилася цікавою, адже кожна молода людина прагне того успіху та не завжди до кінця розуміє де його знайти.

Після науки отець-парох Ярослав Середюк та о. Василь Баглей прочитали молитви на оздоровлення та благословили прочан мощами блаженного Симеона Лукача. Далі всі мали нагоди помолитися молебень до блаженного та вервицю до Пресвятої Богородиці. Завершився ж вечір молитвою Служби Божої.

Кульмінаційним моментом прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку в неділю, 21 червня, очолив наймолодший католицький єпископ Степан Сус – Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса. Участь у спільні молитві взяли також запрошенні отці, зокрема: о. Йосафат Бойко, Синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, о. Михайло Віхоть, голова Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, о. Василь Гоголь, в.о. Ректора академії Івана Золотокутого, о. Андрій Чорненко, Віце-ректор Духовної семінарії,  о. Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, та о. Володимир Лукашевський, прессекретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних під час проповіді, Владика закликав кожного не боятися свідчити свою християнську віру серед людей, яких зустрічаємо.

«Покликання кожного із нас є свідчити Бога у нашому житті. Ми називаємо себе християнами, бо це є зміст нашого життя. Бути християнином означає щодня, 24 години на добу, жити християнським життям. Це означає, що наша поведінка, наші слова та думки мають бути християнськими», – наголосив Владика Степан.

На завершення Літургії о. Ярослав подякував Владиці Степану за візит, молитву і благословення. На знак вдячності та добру пам’ять про Старуню, отець-парох подарував Владиці ікону блаженного Симеона.

Окрім того, о. Ярослав розповів, що у селі вже тривають роботи по зведенні Хресної Дороги та просив Владику Степана благословити цей добрий намір.

Завершилася проща молодіжних спільнот Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ молитвою за всіх медичних працівників, за батьків та за Батьківщину нашу Україну. Опісля Владика Степан також відвідав музею блаженного Симеона.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...