
У Старуні прочани Відпустового центру оновили хрещальні обітниці
15.07.2025
Сьогодні, 15 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого, у Відпустовому центрі с. Старуня відбулося оновлення хресних обітниць. Цей духовний акт єднає вірних із Богом і стає джерелом сили для народу, який сьогодні переживає виклики війни та боротьби за правду.
На заклик Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, прочани взяли участь у вечірній молитовній програмі, що включала Чин відновлення хресних обітниць та Божественну Літургію, яку очолив о. Богдан Веприк із с. Стриганці.
Оновлення хресних обітниць — духовне джерело єдності і сили
На початку молитовного вечора до присутніх звернувся о. Ігор Матвійчук, пояснюючи значення Чину. Після спільної молитви й тропаря святому Володимиру, священники закликали вірних до символічного жесту:
«Обернемося зараз усі до заходу, де сонце заходить, до місця темряви, і, дивлячись на ту темряву, відречемося її».
На запитання священника:
«Чи відрікаєшся сатани і всіх діл його, і всіх ангелів його, і всього служіння його, і всієї гордині його?»
— вірні відповідали: «Відрікаюсь».
Після цього паломники обернулися на схід — у напрямку світла, яке є образом Ісуса Христа, і підтвердили своє прагнення до єдності з Богом, відповідаючи на запитання священника словом: «З’єднуюся».
Цей обряд набуває особливого значення в часі війни: він є не лише особистим актом віри, а й духовною посвятою цілого народу. Як наголосив Блаженніший Святослав:
«Відновити хресні обітниці сьогодні — означає відновити нашу всенародну посвяту Богові. У цьому — джерело сили, єдності й надії на перемогу та відбудову України».
Євангельське слово: притча про зерно і кукіль
У своїй проповіді о. Богдан Веприк роздумував над євангельською притчею про сіяча і кукіль. Він звернув увагу, що центр цієї притчі не стільки на злі, скільки на Тому, хто сіє добре зерно — на Господі.
За словами отця, у цій притчі розкривається динаміка боротьби добра і зла:
«Спочатку здається, що ворог має перевагу: він сіє кукіль серед пшениці, і це викликає занепокоєння. Але потім видно, що пшениця росте і не втрачає сили, незважаючи на присутність бур’яну. І зрештою, господар збирає врожай: кукіль спалюють, а пшеницю рятують», – зауважив священник.
Він також наголосив, що ця притча охоплює всю історію спасіння — від засіву Божого Слова, через труднощі та боротьбу, до остаточного торжества Божого Царства.
«Ісус бачив світ у кайданах гріха і сатани, тому пропонував Своє служіння як перший крок до перемоги. А остаточне торжество добра — гарантоване. Ця притча дає нам надію, що Божа правда обов’язково переможе», — підсумував проповідник.
Завершення святкового вечора
Після Літургії о. Юрій Сидір від імені громади привітав о. Володимира Лукашевського з іменинами. Також усіх присутніх привітали зі святом святого Володимира — Хрестителя Русі.
Молитовний вечір завершився благословенням мощами блаженного священномученика Симеона Лукача.






































Останні новини
Сьогодні, 15 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого, у Відпустовому центрі с. Старуня відбулося оновлення хресних обітниць....
7 липня село Старуня на Івано-Франківщині знову стало місцем тихої молитви, вдячності та пам’яті. Тут, у відпустовому центрі, що діє...
У суботу, 5 липня, молодь Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ здійснила велопрощу до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у селі...
У Ювілейному році Надії старунська гора знову стала місцем зустрічі сотень материнських сердець, що б’ються в унісон молитви. Щопершої п’ятниці...
З радістю представляємо оновлений логотип Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, який є глибоко символічним знаком, що поєднує духовну місію,...
Увечері 30 червня у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача, що в селі Старуня, відбулася молитовна зустріч на честь блаженного...