У день Зіслання Святого Духа завершилася архієпархіальна проща до Старуні

У день Зіслання Святого Духа завершилася архієпархіальна проща до Старуні

22.06.2021

У неділю,

Сьогодні, 20 червня, коли наша Церква відзначає празник Зіслання Святого Духа, в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», в селі Старуня, відбулася традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Очолив моління Митрополит Володимир.

Рано-вранці, діти та молодь парафії радо вітали Архієрея на Старунській землі. На початку молінь Митрополит Володимир здійснив чин освячення джерела Матері Божої Неустанної Помочі, а також місцевої Хресної Дороги, відомої на цілу Україну.

Опісля на горі, де розмістився найбільший в Україні хрест, відбулося освячення богослужбової каплиці Пресвятої Родини. Освячення розпочалося з благословення Престолу, на якому відтепер буде здійснюватися безкровна жертва нашого Божественного Спасителя.

Далі в новій каплиці розпочалася перша Архієрейська Божественна Літургія. Звертаючись до вірних в часі проповіді, Митрополит Володимир розповів про Таїнство празника Зіслання Святого Духа.

«Ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту. Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – наголосив Митрополит.

На думку Митрополита, Святий Дух – це світло і життя духовне, джерело премудрості і розуму. Дух Святий постійно діє в Церкві, Він є її душею.

Після всіх урочистостей Митрополит подякував усім присутнім за докладені зусилля у зведенні цього святого місця.

Особливими гостями свята стали діти зі спільноти «Діти Ісуса», що діє при Катехитичному центрі Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська. Разом зі своїм духівником о. Іваном Стефураком, діти з особливими потребами сьогодні завітали на прощу. Митрополит Володимир подякував дітям та їх батькам за їх незламну віру до Бога.

Завершилася проща урочистим відкриттям та освяченням нової релігійної крамниці, яка стала першою філією вже відомої крамниці релігійної атрибутики «Нова Зоря».

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...