Митрополит Володимир освятив наріжний камінь храму блаженного священномученика Симеона у Старуні

Митрополит Володимир освятив наріжний камінь храму блаженного священномученика Симеона у Старуні

14.10.2023

У суботу, 14 жовтня, у рамках щорічної прощі спільноти Духовної семінарії ім. Св. Йосафата, до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача завітали Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин та Єпископ-помічник Владика Миколай Семенишин. В часі паломництва правлячий Архієрей здійснив чин освячення наріжного каменю храмового комплексу блаженного священномученика Симеона у Старуні.

Кульмінацією спільних молінь стала Архієрейська Божественна Літургія, під час якої владикам співслужили священники Семінарійної спільноти та Відпустового центру. З пастирським словом до прочан звернувся Митрополит Володимир, називаючи сьогоднішній день історичним:

«Ми спільно просимо благословення для будівництва Божого дому – храму блаженного священномученика Симеона, де у Святих Тайнах перебуватиме сам Господь Ісус Христос. Як ніколи, сьогодні ми особливо потребуємо нових святинь у цей важкий час, коли добро бореться зі злом. І сьогодні в Україні наші світлі ангели, наші захисники воюють проти зла, що несе смерть, розруху і ненависть. Тому ми молимось за наших світлих ангелів, які виборюють перемогу, щоб на своїй землі ми могли жити в Божому світлі», – зазначив проповідник.

Владика особливим чином наголосив на словах Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, який влітку здійснив візит до Відпустового місця:

«Наш Патріарх під час свого візиту назвав основне призначення храмового комплексу – щоб він став духовною лікарнею для зцілення ран наших військових. І ми будемо радо приймати їх тут, разом молитись і оздоровляти дух. Тож, нехай Господь щедро благословить це починання».

Після завершення Божественної Літургії всі вирушили процесійною ходою до храмового комплексу, де відбулося освячення наріжного каменя для майбутньої обителі Божої.

Спорудження собору, що «виростає з пагорба», розпочалося 10 жовтня 2022 р. Приміщення для вірян розміщується заглиблено в землю, а вівтарна частина – «виростає» вгору, здіймаючись над пагорбом білою вершиною. Бічні «крила» ж виконуватимуть роль адміністративних та допоміжних приміщень, зокрема також і житлового блоку Духовної семінарії.

Архітектор проєкту п. Юрій Ковальчук пояснює, що таку форму обрали не випадково, оскільки передній фасад Собору символізує постать Симеона, що стоїть на схилі пагорба обличчям до рідного села та, розгорнувши руки, запрошує християн в «обійми молитви».  А заглиблена частина храму уособлює підпільне служіння блаженного Симеона Лукача в часи підпілля нашої Церкви.

Завершилося урочисте освячення спільними подяками та благословенням Митрополита на успішне втілення проєкту розбудови Відпустового центру, що здійснюватиме особливу місію у зціленні ран війни.

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...