«Як новомученики, воїни покладають свої життя, щоб ми були людьми з великої літери», – Владика Йосафат Мощич у Старуні

«Як новомученики, воїни покладають свої життя, щоб ми були людьми з великої літери», – Владика Йосафат Мощич у Старуні

29.07.2023

З кожним місяцем все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі та усіх українців. У суботу, 29 липня, відбулися традиційні нічні чування у Старуні, які очолив єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич.

Люди з різних областей приїжджають у Старуню, аби відновити свій духовний ресурс та почерпнути мудрості в особи священномученика Блаженного Симеона, який сміливо та відважно боронив українську церкву, як сьогодні воїни захищають нашу землю.

Розпочалися чування із молитви Вечірні, яку очолив Владика Йосафат, після чого для вірних прочитали молитви на оздоровлення. Під час святкового мирування відбувся молебень до блаженного Симеона Лукача.

Після молитви усі присутні почули науку від єпарха чернівецького, який роздумував про дар віри, котрий Бог укладає в Тайні хрещення і дар розуму, який Він дарує кожній людині.

«Наука доводить, що думки, які зʼявляються в голові, згодом нікуди не зникають. 30 тисяч думок щодня проходять в нашій голові, і принаймні половину з них мають людське походження. Наскільки второпним потрібно бути, щоби розпізнати, від кого приходять наші думки – від нас самих, Господа, чи нечистого. Таке розпізнання можна назвати гігієною нашого розуму», – сказав Владика Мощич.
Проповідник наголосив на великій потребі людини у Господі: «Чому ми прибігаємо до церкви? Бо ми потребуємо бути проліковані, щоб очистити свій розум від грішного, непотрібного, недостойного. Божественний терапевт очікує кожного з нас. Бог дає силу руйнувати твердині в нашому розумі. Диявол позапихав думки, які заважають нам. Але ми будемо молитися, щоб Господь звільнив нас від усього, щоб ми жили як спадкоємці і діти Божі. Тому ми маємо повертатись додому переміненими, преображеними. Бо виходить, що наші «капці» були присутні тут, а душі і думки – ні. Якщо повертаємось додому такими ж, значить робимо щось не так. Дозвольмо сьогодні Богові зруйнувати ті твердині, які позакладав диявол».

Молитовна програма продовжилась спільною хресною дорогою на гору – до гробу Господнього, викладеного мозаїкою. Під час цього шляху віряни переживають глибокий жаль за гріхи, які спричинили муки для нашого Спасителя. Хресна дорога стає нагодою збагнути велич любові Спасителя, якого висміюють, катують, вбивають і розпинають на Хресті, щоб ціною Його життя врятувати кожну людину, яка приходить на цей світ.

Кульмінаційним моментом чувань стала Архієрейська Божественна Літургія, яку в співслужінні десятків священників у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці провадив Владика Йосафат Мощич. Своїм співом Літургію супроводжував катедральний хор м. Коломиї – «Світло Тавору».

Ще перед початком богослужіння, Владика освятив дві нові ікони: Зішестя в Ад та Різдва Пресвятої Богородиці.

Під час проповіді єпарх звернувся до вірян зі словами вдячності за спільну молитву на цій благословенній землі, де жив та служив причетний до творення історії української греко-католицької церкви владика Симеон Лукач.

«Чому разом з тисячами прочан сюди приїздить багато єпископів і священників? Вони бажають вчитись від Симеона Лукача, як бути добрими душпастирями, як в найкращий спосіб служити своєму народові і бути вірним до кінця. Ви могли помітити, що зараз у Відпустовому центрі будують підземний храм, що оснований на фундаменті наших новомучеників, які зупиняють зло, що насувається на нас. Симеон Лукач мав такий досвід, коли його допитували, вороги всіма способами намагалися налякати його, змусити відректися, але він залишався незворушним, і зрештою віддав своє життя за церкву та майбутнє нашого народу. Сьогодні таким шляхом йдуть наші воїни, які захищають нас. Як новомученики, вони покладають свої життя, щоб ми могли бути людьми з великої літери», – зазначив проповідник.

Говорячи про мучеників, як фундамент для розвитку нашої церкви, Владика наголосив, що «кров мучеників насіння нових християн, розвитку ідентичності нашого народу».

«Ми сьогодні приїжджаємо, аби повчитись у мучеників, як нам творити домашню церкву, випереджати один одного в любові, допомозі, служінні. Як жити так, щоб ми мали оновлену родину, парафію єпархію і цілу нашу Україну. І для цього ми приходимо до Бога – до першоджерела, бо це Він є подателем дарів. Він Своїм Духом роздає таланти нам. Памʼятаймо в серці, що в Божих руках все дуже швидко масштабується» – запевнив єпископ.

На завершення прочани, котрі виконали необхідні умови, отримали Повний відпуст, який уділив Владика Йосафат. Наповнені молитовною тишею та життєдайним словом, що проростає в серцях, паломники повернулися до своїх домівок.

Останні новини

У п’ятницю, 29 листопада, тисячі вірян прибули до Відпустового центру, щоби молитися за заступництвом блаженного Симеона Лукача. Цього разу нічні...

Цієї середи, 30 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбувся молитовний вечір, присвячений вшануванню пам’яті блаженного священномученика Олексія Зарицького. У...

У вівторок, 29 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели традиційні молитовні чування. Очолив моління єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії...

У вівторок, 22 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбулося урочисте почитання особи святого Папи Івана-Павла II. Рівно 46...

Цієї суботи, 18 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбулися особливі моління, присвячені 105-й річниці ієрейських свячень мужа віри...

У п’ятницю, 4 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбулася проща спільноти «Матерів в молитві» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Майже...