«Зодягнімось у світлий одяг Божої благодаті» – о. Іван Жук на Стрітення Господнє у Старуні

«Зодягнімось у світлий одяг Божої благодаті» – о. Іван Жук на Стрітення Господнє у Старуні

02.02.2024

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З цієї нагоди у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбулася врочисті богослужіння, які очолив о. Іван Жук, священник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, спільно з душпастирями Відпустового центру та запрошеними отцями. 

Молитва розпочалася з Божественної Літургії. В часі проповіді о. Іван розтлумачив вірянам зміст та походження празника, закликаючи до переосмислення нашого покликання в очах Бога:

«В Старому Завіті не можна було навіть вживати ім’я господнє, і ось Бог Слово дозволяє себе покласти на руки у праведного Симеона. Це оцерковлення відбувається і до сьогодні. Кожну дитину, яку хрестять, оцерковлюють. Людина стає відкупленою і очищеною дитиною Божою. Приходить світло серед людей – тих, які блукали в темряві, які були пригноблені, наче вівці без пастуха. І ось приходить добрий пастир, якого на руки бере людина. І сьогодні, коли нас маленькими вносять в храм – це перший крок до праведності і побожності. Кожна людина є посвячена Богові, кожен має своє покликання, яке повинен виконувати з праведністю», – зазначив душпастир.

Проповідник наголосив на важливості нашої віри у Спасительну жертву та Боже милосердя:

«Ми сьогодні прийшли у цю святиню, щоб зустрітися з Богом, який нас викупив Своєю дорогоцінною кров’ю. На святій Літургії Він щоразу приходить, щоб освятити, очистити та відкупити нас від гріха. Від нас залежить тільки одне – повірити цьому відкупленню через Його святе милосердя, яке є завжди відкритим. Щоб вірно, праведно і побожно провадити своє християнське життя. Бо ми даватимемо звіт за те, що ми напишемо у книзі нашого життя. Це залежить тільки від нас. Маємо скинути одежу старої людини, яка була прихильна до гріха і одягнутися у світлий одяг Божої благодаті. Тому, на знак цього освячуються свічки, які ми принесли до храму, щоб стати освітленими і огрітими тим світлом, щоб звільнитися від нашої туземної втоми і наповнитися благодаттю Духа Святого».

Після Божественної Літургії вірні взяли участь у молитвах за духовне та фізичне зцілення, у вірі та надії звільнитися від недуг.  

Опісля священники, за традицією свята, здійснили освячення Стрітенських свічок.

Вітаючи молільників із великим святом, душпастирі кожного окремо благословляли мощами блаженного священномученика, освяченим єлеєм, а також, з нагоди свята, кожен присутній паломник отримав в дар освячену Стрітенську свічу. Вірні почули слова привітання та заклик бути Світлом для світу та свідками Божої любові.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...