![«Зодягнімось у світлий одяг Божої благодаті» – о. Іван Жук на Стрітення Господнє у Старуні](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0E0F67D5-D4B2-44A4-8A51-69EB03BB8774.jpeg)
«Зодягнімось у світлий одяг Божої благодаті» – о. Іван Жук на Стрітення Господнє у Старуні
02.02.2024
Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З цієї нагоди у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбулася врочисті богослужіння, які очолив о. Іван Жук, священник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, спільно з душпастирями Відпустового центру та запрошеними отцями.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/A5077AA3-6B79-4ED5-A155-4120598F4666-1024x576.jpeg)
Молитва розпочалася з Божественної Літургії. В часі проповіді о. Іван розтлумачив вірянам зміст та походження празника, закликаючи до переосмислення нашого покликання в очах Бога:
«В Старому Завіті не можна було навіть вживати ім’я господнє, і ось Бог Слово дозволяє себе покласти на руки у праведного Симеона. Це оцерковлення відбувається і до сьогодні. Кожну дитину, яку хрестять, оцерковлюють. Людина стає відкупленою і очищеною дитиною Божою. Приходить світло серед людей – тих, які блукали в темряві, які були пригноблені, наче вівці без пастуха. І ось приходить добрий пастир, якого на руки бере людина. І сьогодні, коли нас маленькими вносять в храм – це перший крок до праведності і побожності. Кожна людина є посвячена Богові, кожен має своє покликання, яке повинен виконувати з праведністю», – зазначив душпастир.
Проповідник наголосив на важливості нашої віри у Спасительну жертву та Боже милосердя:
«Ми сьогодні прийшли у цю святиню, щоб зустрітися з Богом, який нас викупив Своєю дорогоцінною кров’ю. На святій Літургії Він щоразу приходить, щоб освятити, очистити та відкупити нас від гріха. Від нас залежить тільки одне – повірити цьому відкупленню через Його святе милосердя, яке є завжди відкритим. Щоб вірно, праведно і побожно провадити своє християнське життя. Бо ми даватимемо звіт за те, що ми напишемо у книзі нашого життя. Це залежить тільки від нас. Маємо скинути одежу старої людини, яка була прихильна до гріха і одягнутися у світлий одяг Божої благодаті. Тому, на знак цього освячуються свічки, які ми принесли до храму, щоб стати освітленими і огрітими тим світлом, щоб звільнитися від нашої туземної втоми і наповнитися благодаттю Духа Святого».
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/6C55E512-A241-44DB-AF3E-954EFB903D17-1024x576.jpeg)
Після Божественної Літургії вірні взяли участь у молитвах за духовне та фізичне зцілення, у вірі та надії звільнитися від недуг.
Опісля священники, за традицією свята, здійснили освячення Стрітенських свічок.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/0E0F67D5-D4B2-44A4-8A51-69EB03BB8774-1024x576.jpeg)
Вітаючи молільників із великим святом, душпастирі кожного окремо благословляли мощами блаженного священномученика, освяченим єлеєм, а також, з нагоди свята, кожен присутній паломник отримав в дар освячену Стрітенську свічу. Вірні почули слова привітання та заклик бути Світлом для світу та свідками Божої любові.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/01676ED1-F800-4F1B-B9FD-E54CD806E12A-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/C1DF86B2-2288-4910-A886-DDCC2F15027C-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/ADAA30C7-E1C0-47BD-AAE4-047C543E9D5B-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/AD0D8A05-570C-4D09-B16C-EA757C24B58A-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/6C55E512-A241-44DB-AF3E-954EFB903D17-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/BF3F0AE6-7A19-433A-80B6-7C4F54AF90EA-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/947D9CB4-AD7B-46F0-BE6F-4A3E3839D6FE-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/3BC0DD16-5749-48EC-AEA6-C5636698308A-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_930,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/826FCF03-ED77-4260-BAAA-EF1C45423FFB-930x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/85C17A41-B558-4CF4-8CF7-39653559B766-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/F50E7307-D3D7-499A-BF53-C4C5371BDA53-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/AFC26122-5263-44C2-ADB0-C03EB4C2080F-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/742EC9FF-BFDE-4538-AE58-A35BC96C92DB-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/750065F1-99FC-4D61-B227-FCE67D3F7FC0-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/EE521F05-17D6-483C-B789-5AB64CFF6A0E-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/3188E391-AAFC-4E9F-AA5F-948BAF3B44BA-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/A1026FC7-4542-4D77-B5EA-3E95B73B0569-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/84597D3E-94DC-4F43-B209-02DD63F49804-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/95D0B7FB-104D-4EC5-AD82-0F9381DBB35C-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/5A65835D-DAB8-4C69-BCE6-6751852A838D-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/7D2C0A25-9319-4A38-B737-16C58B70E339-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/EE4251C1-98C7-4A66-AA0B-5918A844B35F-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/250B61D2-58BD-49CD-B67E-471509BA1732-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/62FF5E57-5299-45B3-B981-C8472A1CB4F1-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/22B9D46D-46BD-4098-8039-5A3DBF1682F9-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/54020875-F625-4E9F-8106-DCDC12FA3B88-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/9DA8EC11-D4F0-49AB-938F-F0FB82163BBD-1024x576.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/6E92377E-851D-490D-BF20-796378246851-1024x576.jpeg)
Останні новини
Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...
«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...
Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...
Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...
У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...