Знайомство з проповідником: о. Василь Чорній

Знайомство з проповідником: о. Василь Чорній

27.10.2020

Сьогодні в нашій рубриці “Знайомство з проповідником”, будемо Вас знайомити із священнослужителем, котрий очолить найближчі нічні чування в нашому Паломницькому центрі «Симеон Лукач». В ніч з 29 на 30 жовтня тут відбудуться традиційні нічні моління. Як і в попередні рази, вони пройдуть в режимі онлайн. Цього разу проповідником буде о. Василь Чорній.

Отож давайте ближче познайомимося із нашим отцем-проповідником.

Протоієрей Василь Чорній народився 7 березня 1984 року в м. Івано-Франківську. Закінчив Івано-Франківську Духовну Семінарію ім. свщмч. Йосафата та Івано-Франківську Теологічну Академію. Закінчив Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, навчаючись на філософському факультеті – кафедра експериментальної та соціальної психології. Завершив навчання на аспірантурі Івано-Франківського Богословського Університету ім. св. Івана Золотоустого, де на даний час готує до захисту кандидатську дисертацію із східного канонічного права.

Дияконські свячення з рук, світлої пам’яті, Владики Софрона Мудрого, ЧСВВ отримав 3 серпня 2008 року у храмі Різдва Христового, що у м. Івано-Франківську, а ієрейські – 10 травня 2009 року з рук Преосвященнішого Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина у храмі Матері Божої Неустанної Помочі (монастир оо. Редемптортстів), що у м. Івано-Франківську. Понад 10 років працював викладачем гомілетики та катехитики в Івано-Франкіській Духовній Семінарії ім. свщмч. Йосафата та в Івано-Франківському Богословському Університеті ім. св. Івана Золотоустого. Більше 10 років працював сімейним психологом в Комісії у справах родини Івано-Франківської Архієпархії.

Зараз виконує обов’язки практичного психолога і сповідника в Івано-Франківському Католицькому ліцеї св. Василія Великого. Також він є настоятелем храму Всіх Святих Українського Народу УГКЦ, що у м. Івано-Франківську.

Отож з нетерпінням чекаємо на “живу” зустріч із нашим отцем-проповідником Василем Чорнієм та пригадуємо, що нічі чування розпочнуться о 19:00 год. молитвою Вечірні. Опісля віряни також помоляться молебень, вервицю. Також в програмі чувань заплановані молитви на оздоровлення та благословення мощами нашого блаженного Симеона Лукача.

Окрім того, всі присутні візьмуть також участь у молитві на новозаведеній Хресній Дорозі. Ця молитва буде супроводжуватися молитовним походом з палаючими свічками, що, безумовно, додасть молитовного духу для прочан. Кульмінацією нічних чувань стане Божественна Літургія.

Впродовж вечора молільники, разом із отцем-реколектантом будуть поетапно відкривати тему «Вдячності» на прикладі життя апостолів Юди та Петра.

Дивитися чування можна за посиланням – https://www.youtube.com/channel/UCSOLfAWW0ZggMOJ8HCbS_mg

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.