Ця подія дала початок існування в Старуні цілого Центру паломника, який активно діє і до сьогодні.

Вже нині далекого, 13 січня 2012 року, в Старуні, Богородчанського району, відбулася подія, яка увійде в історію села, кожної його родини. Її запам’ятають всі, хто був там присутній. В переддень великого празника Найменування Господнього до храму апостолів Петра і Павла було урочисто перенесено часточку мощей блаженного священномученика Симеона Лукача з Архікатедрального собору, що в Івано-Франківську, для молитовного почитання і прилюдного вшанування.

Почесну місію передачі мощей отцю-пароху храму Ярославу Середюку здійснив отець Йосафат Бойко.

Як відомо, Владика Симеон Лукач помер 22 серпня 1964 року. Поховали його на сільському цвинтарі біля могили сестри.

Здавалось би, що із закінченням земного життя, людина живе лише у світлій пам’яті близьких людей. Однак, владика Симеон Лукач був не просто людиною, не просто священником, його життя – це яскравий приклад жертовного мученика за віру і рідну греко-католицьку церкву не колись, а відносно недавно, в ХХ столітті.

Ще живуть люди, його земляки, які пам’ятають владику, який висвячував у підпіллі молодих священників, хрестив їхніх дітей, давав шлюби, відправляв у інший світ. Всі вони зберегли глибоку віру, яку він засіяв у серцях людей в час комуністичного тоталітарного режиму, від якого постраждав, втративши здоров’я і життя. Тому, враховуючи заслуги владики Симеона, Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив його Блаженним Мучеником, а тлінні останки цього мужнього Христового Визнавця були перенесені зі Старуні до Івано-Франківського Катедрального Собору Воскресіння Христового 19 жовтня 2003 року.

Благословення мощами блаженного священномученика Симеона Лукача можна отримати кожного разу, коли Ви відвідуєте наш Центр паломника, берете участь у молитві Божественної Літургії та Хресної Дороги.