«Єднаймося якнайчастіше з Христом на землі, щоб колись, разом з усіма праведниками, зʼєднатися з Ним у Небесному Царстві», — Митрополит Володимир у Старуні

«Єднаймося якнайчастіше з Христом на землі, щоб колись, разом з усіма праведниками, зʼєднатися з Ним у Небесному Царстві», — Митрополит Володимир у Старуні

18.06.2023

Сьогодні, 18 червня, завершилася щорічна Архієпархіальна проща до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня, Богородчанського району. З цієї нагоди святкові моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Цьогоріч проща відбувається з нагоди 130-ліття від Дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача та 1-ї річниці проголошення Старуні відпустовим місцем, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

Протягом цього часу десятки тисяч вірних мали нагоду відвідали батьківщину блаженного священномученика Симеона Лукача, де ознайомилися з історією життя блаженного Симеона та сторінками підпілля Української Греко-Католицької Церкви.

Розпочалася проща до Старуні 17 червня нічними чуваннями, які містили насичену молитовну програму.

Чування відбувалися в особливій атмосфері, адже на старунську землю прибули близько тисячі прочан, а проповідником виступив о. Володимир Борейко, ЗНІ — протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

У неділю, 18 червня, чисельно зібрані паломники із різних куточків Прикарпаття спільно з духовенством мали нагоду розпочати свою молитву зі Святкової Утрені, яка відбулася у каплиці Благовіщення Пречистої Діви Марії. Дане богослужіння очолив о. Іван Харевич, префект Івано-Франківської духовної семінарії.

Опісля вірні та священнослужителі на церковному подвір’ї урочисто зустріли Преосвященнішого Владику Володимира.

Місцеві діти й молодь тепло вітали Митрополита на старунській землі, а священник відпустового центру о. Юрій Сидір вручив Архієрею хрест й запросив очолити моління.

Одразу після цього розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яка стала кульмінаційною частиною прощі.

Її очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому священники відпустового центру й чисельно запрошені душпастирі різних протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії та інших єпархій УГКЦ.

У часі богослужіння Владика Володимир звернувся до прочан із проповіддю, у якій розважав над значенням Пресвятої Євхаристії у житті кожного християнина та Церкви зокрема.

«Дорогі в Христі, свята Церква Тайну Пресвятої Євхаристії називає тайною Божої любові. Ця подія відбулась у Великий Четвер на Тайній Вечері. У Сіонській горниці Ісус взяв у свої пречисті руки пшеничний хліб, підніс свої очі до неба, поблагословив, переломив і, даючи апостолам, промовив: «Прийміть, їжте — це є Тіло Моє» (Мт. 26, 26). Відтак взяв у свої пречисті руки чашу з вином, поблагословив і, подаючи Апостолам, промовив: «Пийте з Неї всі – це є Кров Моя, Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів» (Мт. 26, 28)», — мовив проповідник.

Як зазначив Архієрей, силою цих слів відбулася велика Тайна, сталося чудо над чудами, незбагненне для людського розуму. Тому, що силою цих слів хліб перетворився у Найсвятіше Тіло Христове, а вино у чаші перемінилось на Найсвятішу Кров Христову. Святі апостоли, перейняті повагою, без застереження прийняли слова Ісуса й відчули таїнство чудесної переміни.

Зі слів Митрополита, це Ісус Христос відправив першу Службу Божу і промовив до апостолів: «Робіть це на Мій спомин» (Лк. 22, 20). Після цих слів апостоли отримали право та обовʼязок перемінювати хліб у Пречисте Тіло, а вино у Пречисту Кров Христову. Від цього часу апостоли разом з віруючою громадою збиралися та уділяли Святі Тайни, відправляли Службу Божу й причащали вірних.

«Плоди цієї безкровної жертви впливають на всю Христову Церкву: на живих, померлих, на священиків, що служать, і на тих, що є присутні в часі Святої Жертви. «Істинно, істинно кажу вам — якщо не споживатимете тіла Чоловічого Сина й не питимете Його Крові, не матимете життя в собі” (Ів. 6, 53). Наш Господь Ісус Христос установив Тайну Євхаристії, бо через цю Тайну бажав тісно єднатися з нами у святому Причасті», — додав Владика Володимир.

«Тому користаймо і ми з Пресвятої Євхаристії, єднаймося якнайчастіше з Христом тут, на землі, щоб колись, разом з усіма праведниками, зʼєднатися з нашим Спасителем у Його Небесному Царстві!», — закликав Архієрей.

Упродовж прощі прочани мали змогу приступити до Таїнства Покаяння, а в часі Літургії численно приступили до Пресвятої Тайни Євхаристії.

Урочистим моментом Літургії стали дияконські свячення чотирьох братів-піддияконів — випускників Івано-Франківської духовної семінарії, яким Митрополит Володимир уділив святу Тайну Священства у ступені диякона.

Новопоставленими дияконами стали Андрій Жук, Роман Носик, Василь Херманчук та Дмитро Котович. Чин поставлення диякона традиційно звершується в часі Служби Божої, після освячення дарів.

Після Божественної Літургії у каплиці лунало Многоліття.

Відтак Митрополит Володимир вручив нагороди священникам відпустового центру: настоятелю богослужбової каплиці Пресвятої Родини та відповідальному за розвиток Відпустового центру о. Юрію Сидіру золотий хрест з прикрасами й відповідальному за медійний супровід Відпустового центру о. Володимиру Лукашевському золотий хрест за їхнє ревне служіння, спрямоване на розвиток Відпустового центру Симеона Лукача.

Згодом новопоставлений диякон Андрій Жук, від імені всіх нововисвячених дияконів, подякував Господу Богу за дар життя, а також висловив вдячність за опіку, навчання та провід Владиці Володимиру, родичам й близьким, настоятелям Івано-Франківської духовної семінарії та викладацькому складу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого впродовж їхнього шляху до священства.

Одразу після цього о. Юрій від імені всього духовенства та вірних висловив вдячність Митрополиту Володимиру за спільну молитву на прощі та архіпастирську опіку. Також душпастир висловив подяку військовослужбовцям за те, що захищають Батьківщину — Україну від ворога, а паломникам, що так чисельно прибули на прощу попри негоду.

Згодом всі прочани та духовенство заносили свої молитви за мир та перемогу України, виконуючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Опісля Владика Володимир уділив усім прочанам своє архієрейське благословення.

Насамкінець для прочан підготували концертну програму духовно-патріотичної пісні за участю заслужених артисток України Світлани Весни, Наталі Барви та інших.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...