«Якщо вам важко, а ви не вмієте молитися, повторюйте просто: Господи, помилуй!», – Владика Степан Сус

«Якщо вам важко, а ви не вмієте молитися, повторюйте просто: Господи, помилуй!», – Владика Степан Сус

27.07.2020

Щоразу, коли чую в євангельських історіях звернення до Ісуса: «Помилуй нас, Сину Давидів», переконуюся у великій силі, на перший погляд, звичної нам молитви, можливо, найкоротшої, яку ми повторюємо безліч разів під час різних богослужінь: Господи, помилуй! Про це сказав владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Єпископ наголосив, як для людини важливо в житті не втратити свого шансу, своєї можливості. Кожен день, кожен ранок, кожен вечір подарований нам Богом як нова можливість, як новий шанс зробити щось добре. Цим даром не можна знехтувати, його не можна закопати чи перенести на завтра. Ми повинні його використати вже і тепер, скористатися ним правильно.

«Господь дарує нам кожен день, – вважає проповідник, – як нову можливість щось осягнути, змінити, навіть перекреслити чи виправити, як можливість комусь подати руку. А до когось навіть просто усміхнутися. Це також можливість і шанс почати новий етап життя, спробувати молитися, брати активну участь у богослужіннях, допомагати ближнім, підтримувати різні соціальні проєкти».

Він зауважив, що багато з нас, прокидаючись вранці, розпочинаючи свій день, не знають, що робити: «Переконаний, що навіть сьогодні багато розпочали недільний ранок як будень, без конкретного змісту. Дозвольмо собі розпочинати день з Богом. Це також для нас нагода наповнити своє життя правильним змістом. Це подібне до того, як ми розгортаємо книжку, читаємо її зміст, і нам стає цікаво, хочемо далі читати… Як важливо наповнювати кожен день правильним змістом, правильно переживати».

У сьогоднішньому Євангелії ми чуємо про двох сліпців… «Ці двоє сліпців навіть не просять зцілювати їхній зір, відкрити їхні очі. Вони не звертають уваги конкретно на свою проблему. Говорять до Ісуса просто: помилуй нас, Сину Давидів! Вони добре розуміли, та ще більше бачили своїм духовним зором, очима віри, що Господь і так знає їхню ситуацію. Знає, що вони сліпі. Тому Христос, торкаючись їх, каже: “Нехай станеться вам за вашою вірою”. Іншими словами Він каже: дивіться на світ настільки ясно і чітко, наскільки вистачить вам вашої віри. І відкрилися їхні очі», – зазначив єпископ.

«Якщо нам важко або якщо ми не знаємо, чого в Бога просити, повторюймо: Господи, помилуй! Якщо ви успішні, вам радісно на душі і видається, що ні в чому немає потреби, повторюймо: Господи, помилуй! Можливо, сьогодні є той день, коли ми маємо скористатися своїм шансом, піти за Ісусом і кричати в глибині свого серця: Господи, помилуй! Можливо, ми прикуті до лікарняного ліжка, нам важко дихати, нам є непросто, нам встановили діагноз і повідомили про це… Молімося подумки з усіх сил: Господи, помилуй!» – радить владика Степан.

Або якщо у нас немає часу на ранкову молитву, продовжує він, нарікаємо на те, що немає часу на молитву, ми не вміємо молитися, скажімо, виходячи з дому: Господи, помилуй!

«Як важливо нам не втратити шансу бути з Богом, не упустити можливості правильно бачити світ, поєднуючи свій духовний та фізичний зір. Адже бути віруючою людиною означає вміти правильно дивитися на світ. У сьогоднішніх обставинах життя нам потрібно дедалі більше тих, які будуть правильно дивитися на світ і своїми вчинками робити його добрішим», – переконує проповідник.

Владика Степан закликає просити в Бога в цій короткій молитві «Господи, помилуй», щоб ми цінували кожен день життя, людей, які нас оточують, можливості, які дарує нам Бог. «Не втрачаймо шансу і можливості прожити кожен день свого життя як великий подарунок від Господа, – прожити його правильно, наповнюючи його правильним змістом, і прожити його з Богом», – додав він на завершення.

Департамент інформації УГКЦ

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.