Владика Миколай Бичок у Старуні: «Я хочу вчитися бути єпископом від наших блаженних священномучеників»

Владика Миколай Бичок у Старуні: «Я хочу вчитися бути єпископом від наших блаженних священномучеників»

17.01.2021

Сьогодні, 17 січня, до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, завітав Владика Миколай Бичок – Єпарх Мельбурнський (Австралія). На запрошення адміністратора парафії святих апостолів Петра і Павла о. Ярослава Середюка, Владика очолив недільну Божественну Літургію. Урочистості відбувалися з нагоди дев’ятої річниці передання мощей блаженного священномученика Симеона для постійного почитання в с. Старуня.

В часі спільної молитви, Архієрей звернувся до присутніх у храмі молільників та тих, хто єднався в молитві за допомогою онлайн-трансляції, з повчальним словом проповіді. В ньому Владика Миколай роздумував над літургійними текстами неділі перед Богоявленням.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/784400968951939

Зокрема, проповідник застановився над цитатою із послання ап. Павла до свого учня Тимотея: «Я змагався добрим змагом, скінчив біг, віру зберіг» (2 Тим. 4:7).

«Сьогодні, в цьому святому місці, я хочу разом із Вам згадати ще одного учня Христового, який теж може сказати ті слова – це наш блаженний священномученик Симеон Лукач. Він життям і смертю засвідчив свою вірність Богові. Для мене, як молодого єпископа, є дуже важливо побувати саме на цьому святому місці», – зізнався Владика Миколай.

За його словами, життя блаженного Симеона було постійною боротьбою із системою, яка ненавиділа Бога і все, що Боже.

«Його боротьба була мирною, тихою, без війська та дипломатії. Його зброєю була правда, молитва та віра. Його військом були ті люди, які потребували духовної опіки, які боролися із силами тьми завдяки Святій Тайні Сповіді та Святій Тайні Євхаристії, не зважаючи на те, що часто це відбувалося таємно, при закритих дверях та вікнах», – зазначив Владика.

На завершення своєї проповіді, Єпископ наголосив, що блаженний Симеон, завдяки Божій ласці, зумів зберегти свою віру та передати її всім нам, як знак цього – існування та розвиток Центру паломника в його рідному селі.

«Для мене сьогодні велика ласка, що я можу бути у Вашому храмі, пройтися тими дорогами, де народився, де зростав, зрештою, де й помер блаженний Симеон Лукач. Я є наймолодший єпископ, проте я хочу вчитися від блаженних священномучеників нашої Церкви, адже це великий скарб від Бога, що можемо мати їх за добрий приклад», – зізнався Владика Миколай.

Після спільної молитви, о. Ярослав Середюк подякував Владиці Миколаю за візит, спільну молитву та благословення, а також побажав усіх Божих ласк для здійснення душпастирського служіння українцям у Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Опісля в храмі розпочалася гучна коляда. Місцеві дитячі, молодіжні та дорослі хорові колективи потішили присутніх прекрасним виконанням відомих та нових колядок. А на завершення сам Владика Миколай разом із присутніми священниками також заспівали, прославляючи Господа, який народився для нашого спасіння.

 

На завершення свого візиту до Центру паломника «Симеон Лукач», Владика Миколай відвідав місцевий музей «Блаженного Симеона та підпільної УГКЦ», де мав ще одну нагоду побачити особисті речі блаженного, які той використовував у своєму побуті.

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...