Сьогодні, 19 червня, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, розпочалася традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. В цьому році проща відбувається з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників.

Протягом двох днів вірні матимуть змогу перебувати в родинному селі блаженного священномученика УГКЦ Владики Симеона Лукача. Саме у Старуні народився, жив та служив світоч нашої Церкви.

Після реєстрації учасників розпочалася молитовна програма прощі. Вірні одразу поринули в молитовну атмосферу, адже проща розпочалася з Вечірні з Литією, під час якої винесли ікону бл. Симеона та зробили обхід довкола церкви. Молитву очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Олексій Данилюк.

Оскільки проща відбувається на Батьківщині священномученика Симеона Лукача та проходить з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників, вірні почули від проповідника – о. Миколи Григорука пізнавальну розповідь про блаженного Симеона та підпілля УГКЦ.

Далі, згідно з розпорядком розпочалася насичена молитовна програма, що включає молебень до Симеона Лукача, Хресну Дорогу, духовні науки та мистецько-євангелізаційну програму.

Кульмінацією прощі стане завтрашня Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Початок о 10:00.

Загалом, участь у прощі беруть близько півтисячі вірних з різних куточків Прикарпаття.

Доєднатися до участі у прощі до Старуні можна також в режимі онлайн за посиланням.