Вірні Прикарпаття розпочали Архієпархіальну прощу до Старуні

Вірні Прикарпаття розпочали Архієпархіальну прощу до Старуні

19.06.2021

Сьогодні, 19 червня, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, розпочалася традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. В цьому році проща відбувається з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників.

Протягом двох днів вірні матимуть змогу перебувати в родинному селі блаженного священномученика УГКЦ Владики Симеона Лукача. Саме у Старуні народився, жив та служив світоч нашої Церкви.

Після реєстрації учасників розпочалася молитовна програма прощі. Вірні одразу поринули в молитовну атмосферу, адже проща розпочалася з Вечірні з Литією, під час якої винесли ікону бл. Симеона та зробили обхід довкола церкви. Молитву очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Олексій Данилюк.

Оскільки проща відбувається на Батьківщині священномученика Симеона Лукача та проходить з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників, вірні почули від проповідника – о. Миколи Григорука пізнавальну розповідь про блаженного Симеона та підпілля УГКЦ.

Далі, згідно з розпорядком розпочалася насичена молитовна програма, що включає молебень до Симеона Лукача, Хресну Дорогу, духовні науки та мистецько-євангелізаційну програму.

Кульмінацією прощі стане завтрашня Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Початок о 10:00.

Загалом, участь у прощі беруть близько півтисячі вірних з різних куточків Прикарпаття.

Доєднатися до участі у прощі до Старуні можна також в режимі онлайн за посиланням.

 

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.