Віднова духа – це день, в якому ми відкриваємо Божу волю

Віднова духа – це день, в якому ми відкриваємо Божу волю

30.10.2018

На парафії Вознесіння ГНІХ відбулась «Віднова духа».

Віднова духа – це день, в якому ми присвячуємо час на роздумування над якоюсь вічною правдою для добра нашої душі, щоб могли духовно оздоровитись і віднайти Божу волю у своєму житті. Ця духовна вправа корисна тим, що захороняє нас від занедбання у щоденних обов’язках, допомагає пізнати самих себе (стан душі), оживляє духа побожності, дає сили витримати у доброму. Поміж виконуванням своїх обов’язків, працею та молитвою, які супроводжують наше християнське життя, день духовної віднови є часом, в якому ми зупиняємось у цілковитій присутності Бога. Це час, який допомагає нам зібрати всі наші духовні сили, щоб робити наступні кроки в нашій християнській формації. Сьогодні разом із нами молиться та ділититься своїм духовним досвідом доктор, викладач ІФБУ, сповідник семінарії ім. священномученика Йосафата, сотрудник парафії Пресвятого Серця Христового і блаженних священномучеників Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слизюка, отець Петро КОЗАК.

Христос – Цар милосердний, саме такою була тематика роздумів. А що ж означає бути милосердним? Відповідь ми знаходимо у словах Христових: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний». Що ж означає те милосердя, про яке Христос нас вчить, до якого нас закликає і спонукає практикувати, бо ж Він сам сказав, що за це отримаємо нагороду: «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя» (Мт 5, 7). Милосердя – означає не бажати нікому зла; Милосердя – означає не тішитися з біди ближнього свого; Милосердя – означає мати серце співчутливе до болю і біди ближнього;

Милосердя – означає ніколи не оправдувати вбивсто і всяке зло; Милосердя – означає ніколи не завдавати болю ближньому, бо Господь за все відплатить; Милосердя – означає простити навіть тому, хто мені завдає болю.

Відповіддю на всі наші заторкуючі запитання є також образ Божого Милосердя. Він вказує Спасителя, котрий приносить мир через відпущення гріхів, ціною страждань і смерті. З пробитого серця випливають два промені, котрі означають кров і воду. Блідий промінь означає воду, котра виправдовує душу; червоний промінь означає кров, котра є життям душ. Не лише рани нагадують нам про події Страсної п’ятниці. Погляд Ісуса з цього образу є таким, яким є Його погляд з хреста – милосердний, котрий з турботою шукає загублену людину.

Роблячи певні висновки з нашого роздумування, напевно, всім нам варто просити в Бога ласку бути милосердними людьми: просити ласку стриманості, не радіти з чийогось горя але поки живемо, стараймося чинити діла милосердя, як Господь це чинить у відношенні до нас, прощаючи нам все і назавжди, аби ми лише мали бажання виправитися і стати кращими. Пам’ятаймо слова апостола Павла: «Не дозволь, щоб зло тебе перемогло, але перемагай зло добром» (Рим 12,21).

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...