Господь дарує новий день: багряне листя, бабине літо, ще такі теплі промінці осіннього сонечка, а до наших Ластівець, школи та й усієї парафії св.апп. Петра і Павла завітали поважні гості – учасники постійно діючого семінару вчителів основ християнської етики на чолі з методистом районного відділу освіти Оглоб’як Світланою Ярославівною. “Сам Бог витає над селом”, – сказав Тарас Шевченко, так і в нашій любій Старуні панує висока духовність, жива віра, блаженний священномученик Симеон Лукач; світла пам’ять про нього відчиняє двері людям, котрі щиро бажають молитви, прощення, душевного зцілення та оздоровлення.

Педагоги району взяли участь у Літургії, приступили до святих тайн та отримали благословення мощами Святого. Згодом засідання круглого столу у стінах Ластівецького НВК на тему”Приклад святості і служіння Симеона Лукача в морально-духовному вихованні школярів”. 


Створена ще в квітні шкільна релігійна спільнота “Діти Симеона” разом зі своїм вчителем Глодан Лесею Павлівною презентували екскурсійний маршрут “Стежками Симеона Лукача”, показали пам’ятні місця: де ступала нога ще малого хлопчака Семена, його батьківський дім; місце останнього спочинку уже єпископа УГКЦ – могилу на сільському кладовищі, бронзовий монумент у дворі церкви Святої Параскеви. Кінцевим пунктом маршруту стала екскурсія та огляд експозицій в Музеї Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ, яку традиційно проводить священик нашої церкви, адміністратор Центру Паломника о. Ярослав Середюк, який сьогодні впродовж усього дня був разом з нами, давав духовні науки та настанови вчителям, адже вони лише тоді навчать своїх учнів, коли самі будуть мати Слово Боже в умі і серці. 


Духовна світлиця “Слуга Божий, єпископ величний до молитви Всевишньому кличе” знову об’єднала нашу шкільну громаду та учасників семінару у стінах храму науки, де лине пісня, звучить молитва, де кожна мала і велика людина людина славить Господа і його любого сина, нашого славного земляка і духовного батька о. Симеона. “Благодатна Старунська земля в дар дістала від Бога отця Симеона, блаженну людину, що був вірним Христу до загину”, – напише у своїй поезії-присвяті Марія Сем’янів, а ми всі разом скажемо: “Ми горді з того, що є українцями, що маємо молитву і нею піднімаємося до небес!”


Дуже багато емоцій переповнюють нас у цей день, сльози радості та невимовна гордість за наших дітей та вчителів, які вміють так велично і душевно прославляти, які мають і знають що сказати, можуть поділитися, бо за багато років наполегливої праці уже мають і на книжковій полиці, і в душі. А ми звертаємося і до Вас, наші дорогі друзі! Завітайте до Старуні, приведіть своїх дітей, у дворі нашої школи та церкви завжди гамір та веселощі, адже тут не вщухає дзвін дитячих голосів. А отець Симеон Лукач покірно чекає на своїх синів і дочок у мальовничому селі в передгір’ї Карпат!

Повідомив: Тарас Глодан