У Відпустовому центрі Симеона Лукача трьом тисячам прочан уділили Таїнство Соборування

У Відпустовому центрі Симеона Лукача трьом тисячам прочан уділили Таїнство Соборування

24.03.2024

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками — «собором».

У суботу, 23 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, паломникам уділяли Таїнство Соборування. Єднатися в особливих богослужіннях прибули понад три тисячі прочан з довколишніх сіл та містечок.

Для уділення Таїнства зібралися десять священників, які соборно звершували богослужіння. Молитву очолив о. Руслан П‘яста – президент Асоціації капеланів у сфері охорони здоров‘я України. Окрім того, участь у молитві взяли: о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Іван Жук, о. Михайло Брик, о. Тарас Путько, о. Назар Кібель, о. Роман Носик, о. Роман Дармограй та о. Іван Стефанишин.

Перед початком Соборування о. Руслан виголосив проповідь, пояснюючи вірним мету таїнства Соборування у житті християнина і про важливість віри, з якою треба приймати таїнство.

«Коли ми приходимо на молитву оздоровлення, іноді наче наказуємо Богові виконати наші прохання, але насправді не шукаємо Його волі. Чинячи гріх, ми проявляємо непослух Богові. Як батько і мати оберігають свою дитину від небезпек, так само Господь щось нам не дає, знаючи, що ми можемо собі нашкодити. Бог дає нам дар здоров’я, який ми часто марнуємо. Саме тому в житті важливою є наша поміркованість. Бог не карає нас хворобами, але ми самі караємо себе через гріхи, бо вони мають наслідки для душі і тіла. Це Таїнство ми не можемо збагнути і обґрунтувати розумом, але розкаяним серцем віримо у зцілення. І найважливішим тут залишається Таїнство сповіді, де ми відкриваємо свої серця на благодать і милосердя Господа». 

Також, душпастир закликав бути уважним до Божого Слова, яке священники зачитуватимуть у семи уривках Євангелія в часі молитви:

«На кожному священнику спочиває рука Господня і він діє не від себе, а іменем Христа.  Щоб пережити це таїнство, необхідно вслухатися в Боже слово й пропускати слово молитви через себе. І саме Його слово буде оздоровлятися нас». 

В часі молитви більшість присутніх приступили до Святого Таїнства Покаяння, адже, як відомо, помазання єлеєм не змиває гріхи – для цього потрібно приступати до Сповіді. 

На завершення спільної молитви о. Юрій Сидір висловив слова подяки о.  Руслану та всім священнослужителям, які провадили сьогоднішню молитву. Так само подякував і прочанам, які щоразу приділяють час для буття з Богом. 

Пригадуємо, що найближчі молитовні чування у Старуні відбудуться 29 березня. Початок о 18.00 год.

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...