У неділю, 17 жовтня, до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, завітали військовослужбовці Національної гвардії України. Разом з військовим капеланом та парохом храму св. Миколая, що в Тисмениці, о. Володимиром Гринишиним, прочани взяли участь у богослужіннях та відрили для себе особу блаженного Симеона.

Розпочалося паломництво з Божественної Літургії, яку відслужив отець-адміністратор храму святих апостолів Петра і Павла Ярослав Середюк та о. Володимир Гринишин. Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, душпастир також звернув увагу слухачів на видатну постать блаженного Симеона, закликаючи заносити свої молитви до Господа через його посередництво.

«Священномученик Симеон Лукач – наш земляк, який пройшов нелегкий час переслідувань та зумів зберегти вірність служінню, будучи єпископом УГКЦ, яка тоді перебувала у підпіллі. Метою прощі була спільна молитва за подолання пандемії у світі та здоров’я наших родин та всіх потребуючих», – наголосив священник.

Після спільної молитви, відбулася екскурсія в музей «Блаженного Симеона та підпільної УГКЦ», що біля храму Святих Петра і Павла, де зберігаються особисті речі, предмети, вишивки, духовна література, якими користувався блаженний Симеон.

Далі священнослужителі освятили воду на джерелі Матері Божої Неустанної Помочі, і кожен зміг спробував цілющої освяченої води та привезти близьким додому.

На завершення паломництва, всі прочани ще помолилися та пройшлися стежкою новозбудованої Хресної Дороги, роздумуючи над страстями Ісуса Христа на кожній стації. На вершині гори, під Розп’яттям великого хреста кожен зміг у тиші помолитися у своїх наміреннях до Ікони Святого Сімейства.

Варто додати, що від час прощі, кожен мав можливість приступити до Тайни Покаяння та благословення мощами блаженного Симеона Лукача.