Три роки тому відбулася прем’єра документального фільму “Симеон Лукач”

Три роки тому відбулася прем’єра документального фільму “Симеон Лукач”

28.04.2021

Рівно три роки тому, 28 квітня, в рамках відзначення 125-ліття з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженного священномученика Симеона Лукача, в Івано-Франківську відбулась презентація однойменного документального фільму. Містяни переглядали стрічку в компанії Блаженнішого Патріарха Святослава в кінотеатрі “Люм’єр”.

Перед початком прем’єри, Глава УГКЦ мав зустріч з представниками місцевих засобів масової інформації. Відповідаючи на запитання журналістів, Блаженніший Святослав зазначив, що сьогоднішнє святкування не є якимось локальним, але має на меті поділитися історією блаженного Симеона з цілою нашою Церквою.

«Цей фільм – «Симеон Лукач» покликаний допомогти християнам багатьох церков пізнати героїчну сторінку нашої Церкви», – поділився своїми думками Предстоятель УГКЦ.

За його словами, підпільні священики виховувалися на рукописних книгах з богослів’я, авторами яких був сам Симеон Лукач.

«Таким чином, блаженний Симеон є частиною особистої історії кожного з нас. Мені дуже приємно, що пам’ять про нього плекається не згідно якоїсь вказівки «згори», але ініціатива вийшла з того місця, де жив та трудився наш блаженний Симеон Лукач», – заявив Глава УГКЦ.

В брифінгу взяв участь також і Владика Володимир Війтишин – Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський. Він переконаний, що ми повинні пам’ятати тих людей, які зберегли нам віру та нашу Церкву.

«Служіння слуги Божого Симеона має бути для нас прикладом. Мусимо пам’ятати, що наші новітні мученики вмирали за нашу з вами церкву, за те, щоби вона мала ту живу єдність з Апостольським Престолом», – мовив Митрополит.

Після зустрічі з пресою розпочався перегляд документальної стрічки «Симеон Лукач». Вона розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893-1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

У фільмі знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у 20 столітті. Це виявилося не простим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви.

Останні новини

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.