Три роки тому відбулася прем’єра документального фільму “Симеон Лукач”

Три роки тому відбулася прем’єра документального фільму “Симеон Лукач”

28.04.2021

Рівно три роки тому, 28 квітня, в рамках відзначення 125-ліття з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженного священномученика Симеона Лукача, в Івано-Франківську відбулась презентація однойменного документального фільму. Містяни переглядали стрічку в компанії Блаженнішого Патріарха Святослава в кінотеатрі “Люм’єр”.

Перед початком прем’єри, Глава УГКЦ мав зустріч з представниками місцевих засобів масової інформації. Відповідаючи на запитання журналістів, Блаженніший Святослав зазначив, що сьогоднішнє святкування не є якимось локальним, але має на меті поділитися історією блаженного Симеона з цілою нашою Церквою.

«Цей фільм – «Симеон Лукач» покликаний допомогти християнам багатьох церков пізнати героїчну сторінку нашої Церкви», – поділився своїми думками Предстоятель УГКЦ.

За його словами, підпільні священики виховувалися на рукописних книгах з богослів’я, авторами яких був сам Симеон Лукач.

«Таким чином, блаженний Симеон є частиною особистої історії кожного з нас. Мені дуже приємно, що пам’ять про нього плекається не згідно якоїсь вказівки «згори», але ініціатива вийшла з того місця, де жив та трудився наш блаженний Симеон Лукач», – заявив Глава УГКЦ.

В брифінгу взяв участь також і Владика Володимир Війтишин – Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський. Він переконаний, що ми повинні пам’ятати тих людей, які зберегли нам віру та нашу Церкву.

«Служіння слуги Божого Симеона має бути для нас прикладом. Мусимо пам’ятати, що наші новітні мученики вмирали за нашу з вами церкву, за те, щоби вона мала ту живу єдність з Апостольським Престолом», – мовив Митрополит.

Після зустрічі з пресою розпочався перегляд документальної стрічки «Симеон Лукач». Вона розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893-1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

У фільмі знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у 20 столітті. Це виявилося не простим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...