Христос воскрес!
Дорогі друзі! Знову субота, а на ранкову катехизацію, як завше, спішить ластівецька дітвора. Помалу діти освоюють Господню науку, тому темою заняття мали “Четвертий дар Святого Духа – мужність (кріпость)”. За приклад взяли святого Василія Великого. Наші аніматори Вікторія та Дмитро розповіли дітям історію Його життя.
Василій Великий прославився стійкістю у своїх поглядах, не піддався на погрози префекта цісаря Модиста, який сказав, що відбере у нього майно, відправить у заслання, замордує до смерті, бо той не визнає віри імператора. На що святий спокійно відповів : “Погрожуй мені чимось іншим,бо жодна з цих кар не страшна для мене. Конфіскація не злякає того, хто не має нічого. Хіба ти хочеш забрати цей потертий одяг і ті кілька книжок, що є моїм багатством? Не більше лякаюся заслання. Я не зв’язаний із жодним місцем. Ця земля, на якій я тепер, – не моя; хоч куди мене зашлють, я завжди буду дома, або краще сказати, я знаю, що вся земля належить Богові й усюди я тут чужинець і подорожній. Щодо мук, то вони мало вражають мене; моє тіло таке немічне, що перший удар повалить його. Смерть буде мені доброчинством: вона візьме мене скоріше до Бога, для кого я живу, якому я службу, для якого я вже напівмертвий і до якого мені треба спішно дістатися”.
Ось така повчальна розповідь з життєпису великого Святого нашої церкви.
Надворі травень, хоча природа ще не дуже пестить теплим сонечком, але діти все ж обожнюють ігри на свіжому повітрі та запальні банси. Ото вже здійняли галас у дворі рідної школи, зате як весело і корисно провели час з друзями, наставниками, з Богом!

Повідомила: Мирослава Катрич