Співжиття до шлюбу: користь чи шкода?

Співжиття до шлюбу: користь чи шкода?

17.09.2018

Дуже часто побутує неправильне розуміння того, як Церква ставиться до статевих стосунків. Насправді християнську етику сексу можна висловити однією фразою: “ніякого сексу поза шлюбом”. Іншими словами,  секс має бути лише у подружжі.

Християнське розуміння сексу –  це одне із найбільш привабливих особливостей християнства…

Потворність позашлюбного сексу у тому, що люди намагаються відділити один спосіб єднання від усіх інших, які мають іти в комплексі, створюючи цілісність справжнього єднання осіб.

Це одна з причин, через яку останнім часом виходить багато книг і статей, які дуже обережно натякають, що співжиття – не найкращий вибір.

У випуску New York Times за 14 квітня була стаття з дуже акуратно відібраними висловами під назвою “Негативні риси співжиття”, написана психологом. В ній йдеться про те, що все більше досліджень підтверджують, що люди, які живуть до шлюбу, більше схильні до розлучення.

Це абсолютно нелогічно для типової дорослої людини, особливо у Нью-Йорку. Тому що  65-75% повнолітніх людей впевнені, що співжиття до шлюбу допомагає зробити правильний вибір – бо саме так можна виявити поєднуваність.

Автор статті дуже обережно говорить, що це неможливо. І ось чому: “І чоловіки і жінки погоджуються, що стандарти для співжителя вищі, ніж для подруга. Ось як сказала одна жінка, в якої брали інтерв’ю на цю тему: “Я почувала себе наче на багаторічній безкінечній співбесіді на позицію його дружини”.

Іншими словами вона каже: “якщо ви живете разом – це споживацькі відносини”. Чому? Тому що ви постійно у пошуках кращих варіантів.

Фраза “ми намагаємось визначити свою поєднуваність” означає “я хочу знати чи ти заслуговуєш, щоби з тобою одружуватись, чи варто пошукати ще”.

І чим є секс у цій ситуації? Маркетинг! Щоби зацікавити. Щоб підтримувати стосунки. А не проявом спокою і віддачі. А це все значить, що секс до шлюбу ні в якому разі не може підготувати до подружнього сексу. Це просто різні речі. Живучи разом люди просто вчаться споживацької манери, а не живуть, як заповіда Бог. Це зовсім різні речі.

Переклад Тетяни Трачук

Джерело: ДивенСвіт

Останні новини

7 липня село Старуня на Івано-Франківщині знову стало місцем тихої молитви, вдячності та пам’яті. Тут, у відпустовому центрі, що діє...

У суботу, 5 липня, молодь Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ здійснила велопрощу до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у селі...

У Ювілейному році Надії старунська гора знову стала місцем зустрічі сотень материнських сердець, що б’ються в унісон молитви. Щопершої п’ятниці...

З радістю представляємо оновлений логотип Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, який є глибоко символічним знаком, що поєднує духовну місію,...

Увечері 30 червня у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача, що в селі Старуня, відбулася молитовна зустріч на честь блаженного...

Червень традиційно є особливим місяцем у житті Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що в селі Старуня. Архієпархіальна проща, численні...