У рамках Архієпархіальної прощі до Старуні у Паломницькому центрі «Симеон Лукач» відбулася молитва Хресної Дороги. Вірні пройшли 14 стацій, роздумуючи над страстями Господа нашого Ісуса Христа.

Хресну Дорогу провадили священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії, по черзі читаючи стації хресного шляху нашого Спасителя. Особливістю сьогоднішньої молитви стали тексти цього богослужіння, які базувалися на життєписі блаженного Симеона Лукача.

Роздумуючи над стацією покладення до Гробу Ісуса Христа, на 14 стації молільники мали можливість вперше побачити вражаючу мозаїчну композицію гробу Господнього, виконану майстром мозаїки о. Євгеном Андрухівим.

Після Хресної дороги до молільників зі словом-проповіддю звернувся о. Олексій Саранчук. У своїй науці він розповів про мир, який Ісус дав своїм учням. Світ не може дати такого миру, як Той, який полюбив нас, життя своє поклав за нас, Духа Свого зіслав і обіцяв, що Він з нами аж до кінця віку.

«Блаженний Симеон – одна людина, одне зернятко, але якщо зерно не вмре, воно не принесе плоду. Є такі люди, які горять любов’ю, помирають, живуть Богом і вірою, та приносять великий плід», – наголосив о. Олексій.

Наступним кроком у програмі прощі стала молитва молебню до Христа Чоловіколюбця. Молитва відбувалася у новозведеній каплиці Пресвятої Родини, що знаходиться на горі під відомим старунським, найбільшим в Україні, металевим хрестом.

Далі, згідно з програмою, вірні почули науку доктора морального богослов’я отця Володимира Містермана. У своїй проповіді священник звернувся до вірних, роздумуючи про дари Святого Духа, в празник Зіслання якого ми вступили.

Священник наголосив на тому, що завдяки дарам Святого Духа християнам під силу відновлювати у світі втрачену через гріх гармонію.

Також душпастир презентував присутнім свою нову книгу «Оази серед пустелі», яка днями побачила світ. Книга містить духовно-екологічні роздуми про дари Святого Духа та має на меті допомогти осмислити та реалізувати потенціал дарів Святого Духа задля відновлення гармонії Божого створіння.

Опісля, програма передбачає проведення мистецько-євангелізаційної частини.