Що відбувається у мозку коли ми молимося?

Що відбувається у мозку коли ми молимося?

13.05.2021

Сучасна неврологія, завдяки новітнім технологіям, що дозволяють простежити діяльність мозку у стані його повної активності, показує, що медитація та молитва здатні змінювати структуру мозку.

Людське існування спрямоване на вічність. Тому філософія чи поезія є природною потребою людини. А молитви та споглядання, які є частиною духовного розвитку, надають сенсу нашому існуванню. Сучасна неврологія, завдяки новітнім технологіям, що дозволяють простежити діяльність мозку у стані його повної активності, показує, що медитація та молитва здатні змінювати структуру мозку. Це спостереження доводить, що певні стани мозку та нервової системи можуть формуватися або виникати в результаті релігійних переживань.

Існує розгалужена мережа структур, що беруть участь у діяльності мозку. Це лобова частина, яка допомагає нам зосередити свою думку на молитві; лімбічна система, що дозволяє переживати сильні емоції; тім’яні частини, завдяки яким ми відчуваємо себе і які допомагають нам зорієнтуватися у часі та просторі. Залежно від конкретного досвіду ці зони можуть вмикатися чи вимикатися. Наприклад, тім’яна доля може відключитися, коли хтось переживає єднання з Богом. Такі відкриття стають можливими завдяки новітнім технологіям і допомагають міждисциплінарним мислителям розробити науково обґрунтовану теологію, яка дозволяє зрозуміти, наприклад, взаємозв’язок між вірою і здоров’ям.

Витоки взаємозв’язку між неврологією та духовністю слід шукати у працях Герберта Бенсона, кардіолога з Гарвардської медичної школи, який ретельно вивчив роль, яку вегетативна нервова система відіграє у процесі захворювань людини.

Бенсон визначив, що система реагування на стрес впливає на всю нервову систему.

Він зробив ще одне цікаве відкриття: виявив, що медитація, серед багатьох інших переваг, допомагає розслабити нервову систему, знижує артеріальний тиск, покращує стан серця, продовжує життя, дає відчуття щастя та близькості з трансцендентністю.

Після років досліджень Бенсон виявив, що ті, хто практикував медитацію як форму молитви, були здоровішими, ніж ті, хто практикував її лише як спосіб досягти певної користі для здоров’я.

Медитація, заснованна на вірі, приносить більше користі для розуму та тіла, ніж агноститична медитація.

Безумовно, ці наукові відкриття можуть бути для нас стимулом до молитви, але найголовніше – щоб ми переживали наш духовний вимір як великий дар, незалежно від наукових фактів.

Сила молитви виходить за рамки самої науки, хоча наведені вище дані можуть стати поштовхом до усвідомлення багатьох переваг, які пропонує нам молитва.

Джерело: ДивенСвіт

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.