Проєкт «Хресна дорога в Центрі паломника «Симеон Лукач» переміг на Всеукраїнському конкурсі

Проєкт «Хресна дорога в Центрі паломника «Симеон Лукач» переміг на Всеукраїнському конкурсі

31.08.2021

Минулого тижня, 27-29 серпня, в рамках Фестивалю «Українська національна премія з ландшафтної архітектури та дизайну», організованому Національною спілкою архітекторів України та журналом «Ландшафт і архітектура», за підтримки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, спільно з Ботанічним садом ім. академіка О.В.Фоміна,  відбулась фінальна частина та нагородження авторів кращих реалізованих об’єктів в галузі ландшафтної архітектури, міського планування, ландшафтного будівництва та садово-паркового мистецтва.

До участі в премії архітектор Юрій Ковальчук представив проєкт «Хресна дорога в Центрі паломника «Симеон Лукач», який і став Лауреатом 1-го ступеня у номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» (категорія «Сакральний простір»).

Перемогу автору проєкту присвоєно за підсумком роботи професійного журі за участі провідних ландшафтних архітекторів України, а також запрошених відомих закордонних митців та архітекторів  із Бельгії, Латвії, північної Ірландії, Італії та Грузії, котрі проводили огляд робіт напередодні.

Під час представлення проєкту автором та під час його колективного обговорення відзначено високий рівень відповідності проєктних рішень згідно з засадами сталого розвитку, відповідності об’єкту природній ситуації, якісне архітектурно-планувальне рішення, «глибину образу» (глибина розкриття теми, сценарний підхід, стилізація, сучасність, актуальність, новизна та оригінальність ідеї та подачі), якість підбору компонентів, якість виконання самих робіт, а також якість експозиційного матеріалу, представленого на конкурс.

Архітектор проєкту Юрій Ковальчук зазначив, що представлений проєкт є тільки 1-ою чергою комплексу, яка уже є реалізованою, а в найближчій перспективі – проєктування і спорудження наступних черг будівництва: Храмового комплексу – Санктуарію, автостоянки та побутових приміщень для паломників, розширення ландшафтного благоустрою та компонентне наповнення уже реалізованої частини.

«Найбільше стимулюють до розвитку та самовіддачі нематеріальні цінності. Задоволення від процесу реалізації в розумінні високого соціального і духовного значення тепер ще й підтверджено на національному рівні. Дякую всім причетним за вклад у розвиток такої благородної справи!»,  – висловив подяку Юрій Ковальчук.

Варто відзначити, що премія має статус високої української професійної нагороди національного значення в галузі ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва, ландшафтного будівництва та благоустрою.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...