Подружжя: поставити себе на місце іншого — це наслідувати Христа

Подружжя: поставити себе на місце іншого — це наслідувати Христа

15.01.2021

Поставити себе на місце іншої людини означає увійти «в її шкуру», втілитися в неї… Хіба ж не саме це зробив для людства Христос?

Часто буває, що, на думку одного зі співподругів, життя іншого — набагато приємніше і приносить більше задоволень, аніж його власне. Коли людина почувається так, ніби її не розуміють, вона без вагань каже: «Постав себе хоч на хвилину на моє місце!»

Спроба поставити себе на місце іншого — це одна з найпрекрасніших форм любові.

Наслідувати Христа у подружжі

Йдеться про те, щоби полишити ненадовго свою точку відліку, змінити погляд, і зосередитися на тому, як ця справа виглядає з точки зору співподруга. Спробувати зробити своїм його спосіб мислення. Щоби постаратися відчути те, що відчуває він, пізнати досвід, який отримує він. Одним словом, стати ним, при цьому залишаючись собою.

Це прекрасні риси, які психолог Карл Роджерс назвав емпатією (від грецького «відчувати/страждати в»). Святий Павло казав: «Радуйтеся з тими, що радуються; плачте з тими, що плачуть» (Рим 12,15).

Втілення в іншого

Поставити себе на місце іншої людини — це увійти в її шкуру, втілитися в неї… Хіба ж не це саме зробив Христос своїм народженням? Він прийшов не провідати людей як турист, не з’явився у гелікоптері, щоб обіцяти людям небо. Він став людиною. Зазнав голоду, спраги, страждань, прийшов на світ і помер у найгірших можливих умовах.

Христос став «емпатією Бога». Слово стало тілом. Він прийняв людське тіло, став плоттю. Втілення — відповідне слово, набагато сильніше за звичну «емпатію». Христос став людиною, залишаючись при цьому Богом. Завдяки цьому Він став взірцем для наслідуання у кожних близьких людських стосунках.

Тому — чоловіки, «станьте жінками» на якусь мить, залишаючись чоловіками. Жінки, «станьте чоловіками», залишаючись жінками. Батьки, «станьте дітьми», повними делікатного розуміння, залишаючись при цьому дорослими.

Джерело: CREDO

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...