Стоячи на порозі Нового року та Різдва Христового, паломники мали нагоду взяти участь у відкритті ще однієї красивої локації в Центрі паломника «Симеон Лукач» – різдвяного вертепу.

У ніч з 29 на 30 грудня в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися особливі нічні чування. Цього разу, на запрошення о. Ярослава Середюка, моління очолив о. Микола Фредина, відомий проповідник Львівської Архієпархії.

Перебуваючи в часі Різдвяного посту та в останніх днях року, віряни мали нагоду молитовно подякувати Богу за прожитий час та попросити Благодаті для наступного 2022 року.

Традиційно нічні моління розпочалися молитвою Вечірні, яку очолив о. Тарас Путько – Віце-ректор Духовної семінарії. Після чого отець-проповідник Микола Фредина  виголосив першу науку, де наголосив на тому, що наше життя маємо прожити, а не проіснувати, дозволивши Богу провадити нас протягом усього нашого віку.

Під час нічних чувань чимало вірних мали можливість приступити до Святого Таїнства покаяння, щоб, наближаючись до свята Різдва Христового, могли гідно приступити до Євхаристії.

Опісля паломники молилися молебень до блаженного Симеона Лукача, та молитви на оздоровлення. Духівник семінарії о. Роман Кандрач та о. Ярослав Середюк благословили всіх присутніх мощами нашого блаженного Симеона. Завершився перший блок чувань ще однією повчальною наукою від проповідника.

Далі всі присутні вийшли на територію Хресної дороги, на початку якої місцеві майстри спорудили прекрасну різдвяну шопку. В ній поставлено великих 11 фігур, які інсценізують події Христового народження. Ввесь шлях: від брами до шопки повністю освітлений гірляндами, що, наче Вифлеємська зоря, веде кожного молільника до Новонародженого Спасителя. Священнослужителі освятили вертеп, а о. Ярослав Середюк повідомив, що включно до свята Різдва Христового тут будуть молитися Дев’ятницю до Дитятка Ісуса.

Одним з найулюбленіших пунктів молитовної програми у вірян є Хресна Дорога. Особливо трепетною і важливою вона буде наприкінці року, коли всі роблять іспит сумління за весь рік та дякують Богу за все пережите і Ним подароване. В часі молитви кожен зміг молитовно побути з Христом під час усіх пережитих ним мук та падінь.

Завершилися нічні моління Божественною Літургію, під час якої могли почути ще одну корисну науку від о. Миколи Фредини та, найголовніше, приступити до Євхаристії.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.