Папа: Питання навернення – це щоденне питання

Папа: Питання навернення – це щоденне питання

24.05.2021

Папа Франциск привітав учасників молитовного чування з нагоди Ігнатіянського Року, організованого Товариством Ісусовим з нагоди 500-річчя навернення святого Ігнатія Лойоли.
«Побачити по-новому всі речі в Христі». Під таким гаслом триває Ігнатіянський Рік, який розпочався 20 травня 2021 р., у 500-ту річницю поранення Ігнатія Лойоли, події, яка стала початком навернення та змінила життя засновника Товариства Ісусового. Серед заходів у рамках відзначення в неділю, 23 травня 2021 р., відбулося міжнародне молитовне онлайн-чування, до якого також приєднався Папа Франциск, що є вихідцем з єзуїтської чернечої родини. Промовляючи до учасників за посередництвом відеопослання, він висловив сподівання, що всі ті, «які черпають натхнення з ігнатіянської духовності, зможуть дійсно прожити цей рік як досвід навернення».

Малі речі можуть бути великими

Святіший Отець зазначив, що 500 років тому в одну мить «всі світські мрії Ігнатія розлетілися в друзки», гарматне ядро «змінило біг його життя, та біг світу». «Речі, дрібні на перший погляд, можуть бути важливими. Це гарматне ядро означало також, що Ігнатій зазнав поразки в мріях, які він мав щодо свого життя. Але Бог мав про нього ще більшу мрію. Божа мрія про Ігнатія не зосереджувалася на Ігнатієві. Йшлося про те, щоби допомагати душам», – сказав Папа.

Компас розпізнавання

«Навернення – це питання щоденного життя. Воно рідко стається раз і назавжди. Навернення Ігнатія розпочалося в Памплоні, але не завершилося там. Він навертався протягом всього свого життя, день за днем», – вів далі Святіший Отець, пояснивши, що це означає, що він «протягом усього свого життя ставив у центрі Христа». А чинив це завдяки розпізнаванню, що не означає «завжди мати успіх від самого початку», але в тому, щоб «мати компас, аби могти розпочати шлях, на якому чимало поворотів і серпантин», завжди «піддаючись проводові Святого Духа, Який веде нас до зустрічі з Господом».

Дорожні знаки

Як зауважив далі Папа, під час цього паломництва, подібно до святого Ігнатія, зустрічаємо інших, які є «сигналами, що допомагають втримати маршрут, які запрошують нас щоразу наново навертатися». Бог промовляє до нас через інших, тому потрібно «прислухатися до інших» та «відчитувати ситуації». «Також і ми є дорожніми знаками для інших, показуючи Божий шлях. Навернення завжди відбувається в діалозі: в діалозі з Богом, в діалозі з іншими, в діалозі зі світом», – сказав Святіший Отець, побажавши, щоб люди відкривали багатство духовності, яку Бог дарував Ігнатієві, висловивши сподівання на те, що цей рік «дійсно стане спонукою виходити до світу, допомагати душам бачити всі речі по-новому в Христі», але також «спонукою дозволяти на те, щоби нам допомогли».

Джерело: Vatican News

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.