Особливі нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач»

Особливі нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач»

30.11.2020

У ніч з 29 на 30 листопада в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, цього разу чування провадив прп. о. Юстин Бойко, студит.

Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, відбувалися в режимі онлайн. Таким чином долучитися до спільної молитви міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію у мережі facebook переглянули понад 12 тисяч осіб.

Однак і самому храмі бажаючих помолитися та отримати благословення зібралося чимало. Не зважаючи на перший сніг, вірні брали активну участь у молитві, випрошуючи в Господа всіх необхідних ласк-благодатей для себе та своїх ближніх.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/145195504010961

Нічні моління розпочалися з Вечірні, яку очолив ректор Духовної семінарії о. Олексій Данилюк. Після молитви вірних привітав о. Ярослав Середюк та запросив отця-проповідника Юстина Бойка виголосити першу реколекційну науку.

За вже сталою традицією, кожен молитовний блок програми чувань, переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Так, після першої науки розпочався молебень до блаженного Симеона Лукача, а опісля вірні просили в Господа дару здоров’я під час відповідних молитов та отримали благословення мощами блаженного.

Особливістю цих молінь стало освячення мозаїчної ікони Матері Божої Неустанної Помочі на однойменному джерелі. Мозаїчну ікону виконав о. Євген Андрухів. Автор насправді унікальний, адже у своїх мозаїчних роботах часто використовує кілька античних технік, які походять із дохристиянської епохи.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/196306992111603

Після чого розпочалася молитва на новозведенній Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа.

Кульмінаційним же моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив о. Юстин Бойко, студит, у співслужінні запрошених отців. Загалом участь у цих чуваннях взяли 10 священників: о. Ярослав Середюк, о. Михайло Сушко, о. Олексій Данилюк, о. Андрій Чорненко, о. Віталій Кузьмин, о. Віктор Григорук, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський та о. Богдан Сабало. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.

Окрім того, кожної середи та п’ятниці о 18:00 год. вірних запрошують брати участь в молитві Хресної Дороги. Також помолитися на Хресній Дорозі можна кожної третьої неділі, початок о 10:00 год.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...