![«Нехай наша віра завжди буде сильнішою від неправди», – Митрополит Володимир у неділю Православ’я у Старуні](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/CB8EDE60-1272-42E1-AE3F-D398CB8E3FD5.jpeg)
«Нехай наша віра завжди буде сильнішою від неправди», – Митрополит Володимир у неділю Православ’я у Старуні
24.03.2024
У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового свята Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулися урочисті моління.
Архієрейську Божественну Літургію у Відпустовому центрі блаженного Симеона очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин разом з Єпископом-помічником Владикою Миколаєм Семенишиним, яким співслужили священники Відпустового центру, Семінарійної спільноти та запрошені душпастирі.
Оскільки цього дня Церква святкує неділю торжества православ‘я, коли був поборений рух іконоборства, саме сьогодні у Відпустовому центрі відбулося освячення двох нових ікон. Чин освячення ікон Богородиці Діви та священномученика Симеона Лукача здійснили єпископи Івано-Франківські на початку святочних богослужінь.
Митрополит Володимир звернувся до прочан з пастирським словом, пояснюючи значення неділі торжества православ’я, встановленої на згадку перемоги над єрессю іконоборства та віднову почитання ікон у Церкві на Константинопольському соборі у 842 році.
«Ця особлива неділя торжества православ’я змушує нас глибше застановитися над вірою. Свята Церква навчає нас, щоб ми не тільки визнавали нашу віру перед людьми, але й проявляли її ділами власного життя. На жаль, багато мирян мають “віру християнську, а проживають по-поганськи”, як говорив Святий Петро Дамаскин. Модерний світ викидає зі свого серця віру, охолонув у любові, але ж ми, діти Христа, повинні скріплятися у вірі і любові до Христа Господа. Нехай приклад побожних людей перших віків християнства додасть і нам більшої віри і поваги до святих образів та ікон, щоб наша віра була завжди сильнішою від неправди», – закликав архієрей.
Владика особливим чином застановився над завданнями християн на Великий піст, що має привести нас до зустрічі з Воскреслим Спасителем.
«Для того, щоб наша віра мала заслугу перед Богом, вона повинна бути живою і непохитною. Щоб спасти впалий через первородний гріх людський рід, Син Божий Ісус Христос став людиною, проповідував, навчав як люди повинні жити і вірувати, щоб в часі повернутися до Отця небесного, Який нас створив. Багато людей з радістю приймали Божу науку, нею жили, але були і такі, які ставили перепони, скоріше вірили своєму розумові, як словам Божого Сина. Тому, прошу вас в часі цього Великого посту постійно перебувати у спільній молитві до Господа, до Божої Матері і всіх Святих, усильно благаючи Бога за Батьківщину нашу Україну, яка спливає невинною кров’ю, за братів і сестер наших і цій несправедливій загарбницькій війні. Вірмо в Бога і Україну, а Господь захистить нас. Блаженний Симеоне моли Бога за Україну і за увесь наш народ» – із таким закликом архієрей завершив свою проповідь.
На завершення святкового дійства прочани отримали архієрейське благословення.
Пригадуємо, що у понеділок, 25 березня, на мирян очікуватиме вечірня молитовна програма, в рамках якої відбудеться спільна подяка за дар життя. Моління очолить о. Йосафат Бойко, ВС, який поділиться із прочанами своїми духовними роздумами на тему цінності життя.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/C9CC7F4C-3366-441A-9722-B58FCFDCE16F-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/B096EB02-97B1-4103-BAF4-51D7A6AC8E95-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/41B68E31-DBAF-496E-BD61-C85F634DE4D7-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/E1876992-34D3-4CB1-ACB8-5AF8B40508DB-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/4BA68ED7-C336-4201-B06D-E6E6E8CA3BCC-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/D4131015-26F2-40CA-835C-92A9FD68084C-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/E0A53A81-5B38-49D2-ACFC-9B0AECCBA7E3-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/4BBFB8B9-326A-471B-9157-9F2A52902F82-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/A4DD3B4D-67E3-4A58-8CAD-A027917A939F-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/A91F1D7A-DCB9-497A-A50D-E8C2470E8EDA-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/54BB64C8-A7E9-4D28-A0A8-1E0FCB84C227-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/C5A29CCA-F4B3-4228-9F62-CB13E808CA6A-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/BA8637FA-3385-49A6-97F7-B7385980CED7-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/B81B1D2E-652D-4AB7-AE5A-BB80E8181832-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/8D837097-F853-4345-9AB1-032541998168-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/E8E96ADE-4FC5-4E06-A0E0-F7345D7CC390-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/253AE720-A96D-4FD2-9175-E931D7178608-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/CF088DBD-44ED-4049-B8EA-31DFF44FDB46-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/3479D96D-FD68-4843-8035-D4BE8B0432EC-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/5EBBE5DF-B876-494D-8466-EBFDA63AF5B7-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/D77EE37E-7F10-4A08-81E1-3841ADA1F90B-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/E1A5AD10-E1FD-4795-8352-C08D1A429BDC-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/EAE9F8AA-71E3-45F2-A8DF-2B4319A31B85-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/3C4F3EE6-3082-43B2-9895-289EF5B87CB8-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/348AE0BF-8C2D-4DF6-8922-1655F939608F-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_773/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/BF61E518-8C2B-4D39-AE4F-4D384DF949AE-1024x773.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/F0D62EDE-7BC0-418A-A52E-6573D39706B7-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/9A1D54F9-1401-4734-B29D-6E0560843212-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/BBBAD11D-27F2-4E7A-B734-6D69FD31AC00-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/2DF7144A-4149-4344-84D0-8E69860C7E9F-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_808/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/404A9EA9-A0E3-45D0-89F9-1E30FDBF3155-1024x808.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/5BEC5731-2E90-495F-97D6-9CD70BF84092-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/E5FF1035-49A7-424C-A468-62286CD5E457-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/92008448-DF4F-4159-9931-E45390832459-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/3F9989A6-CF3B-4BAC-9E3B-1098800E4CB3-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/D83406C1-F924-47BA-8E5C-7F942FC4550B-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/33FE8503-814C-42B9-888F-0FA200A65053-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/CB8EDE60-1272-42E1-AE3F-D398CB8E3FD5-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/DFC0A4D1-F236-49CD-97B7-DC561954E7DF-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/B0B4C87D-993B-4D6D-A43F-BA1F9DE72629-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/414315E6-0DE2-414E-B88B-FB45B7F5A66C-1024x682.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_682/https://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/06855BAF-62CE-4B2F-ACB7-9D086E2CC9E8-1024x682.jpeg)
Останні новини
Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...
«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...
Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...
Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...
У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...