Найбільший в Україні хрест

Найбільший в Україні хрест

20.01.2024

Хрест на вершині гори

Окремо слід виділити вершину гори, де розташований масивний металевий хрест. Його габарити вражають: 25 м висоти і 14 м ширини. Під ним постала каплиця, в якій кожен може побути сам-на-сам з Господом та в тиші подякувати за всі Його ласки-благодаті.

На початку вересня 2020 р. металеве хресне знамення розпочали встановлювати на самій вершині майбутньої Хресної дороги. По всьому периметру конструкції встановлена підсвітка, так що хресне знамення видно на десятки кілометрів довкола.

«Спершу виникла ідея поставити велику фігуру Пресвятої Родини, – пригадує о. Іван Жук, – адже хочемо, щоб у цьому місті лунала посилена молитва за наші родини. Одначе опісля о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ, який довший час був настоятелем монастиря в с. Гошів, дав пропозицію поставити тут саме хрест. Зрештою вийшло на добре, бо маємо і хрест і каплицю Пресвятої Родини в ньому».

Каплиця Пресвятої Родини

Вже після відкриття, з нагоди щорічної Архієпархіальної прощі, у самому хресті постала каплиця Пресвятої Родини. Попри свої скромні розміри тут поміщається до 7 священників, які у теплі пори року щодня провадять молитву.

Цю богослужбову каплицю невипадково назвали саме на честь Пресвятої Родини. За думкою священників, сьогодні маємо по-особливому молитися за родини, щоб вони були міцні та сильні. Оскільки Старуня – це місце, де в особливий спосіб плекають пам’ять про підпілля УГКЦ, саме за родини тут також моляться по-особливому. Відомою є фраза, що під час підпілля родина врятувала Церкву (коли богослужіння провадилися підпільно по домівках), а тепер, отже, Церква має рятувати родини від розпаду та розколів.

Місцеві люди та паломники дуже люблять тут молитися. Незважаючи на те, що часто на вершині Старунської гори може бути вітряно та прохолодно, вірні все одно охоче приходять сюди побути з Богом.

«Це дуже особливе місце. Щодня на наших моліннях ми маємо від 40 до 60 осіб, які приходять до причастя. Буває й більше. Батьки приходять з дітьми. Якісне озвучення сприяє тому, що всі чують богослужіння та науки. Люди відпочивають тут у духовний спосіб. Діти граються, батьки моляться і всі ми творимо одну спільноту, яку об’єднує блаженний Симеон», – розповідає о. Юрій Сидір – настоятель цієї каплиці.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...