Надія безнадійних: у Старуні відбулися моління за заступництвом Чернівецької Матері Божої 

Надія безнадійних: у Старуні відбулися моління за заступництвом Чернівецької Матері Божої 

08.04.2024

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив єпарх Чернівецький, Владика Йосафат Мощич, який прибув до Старуні з іконою Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних».

Розпочалась молитовна програма з акафіста до Чернівецької Богородиці з проханнями за припинення війни та мир в Україні. Опісля душпастир Чернівецької єпархії о. Олег Савчук поділився свідченнями людей, які молилися до ікони Матері Божої, та пояснив походження її чудотворності:

«Чому ікона чудотворна? Бо вона пробуджує нашу віру, сокрушає серця і закликає довіритися її материнському омофорові. По вірі Ісуса Христа ми з Вами є братами і сестрами, а наша Небесна Матір завжди опікується, прохає та провадить наші молитви до Бога. Розбудімо нашу віру, підійдімо до ікони, подивімось у вічі Богородиці та насправді повірмо, що вона зробить все можливе для нашого спасіння», – закликав до молитви о. Олег.

Кульмінаційним моментом стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Чернівецький. У храмі Благовіщення Владика Йосафат звернувся до численно зібраних прочан зі словом духовних настанов:

«Ми знаходимо формулу щастя в Євангелії – зректися себе, взяти хрест і слідувати за Спасителем. Одразу запитаймо себе, чи справді ми хочемо і вміємо приймати волю Бога? Іноді, коли в нас виникають труднощі, ми підміняємо поняття, і звинувачуємо Бога, хоча іноді це зовсім не Його воля, а наслідок наших виборів. Ми маємо молитися, щоб навчитися розрізняти, якою є саме Його воля. Іноді ми намагаємось вказати Богові дорогу чи вибір, які Він має нам благословити. Але це ми маємо слідувати за Ним і йти в тому керунку, в якому нас провадить Бог. Господь бажає, щоб кожен з нас у Його благодаті зростав до рівня Божої дитини, яка стане апостолом у грішному світі» – зазначив проповідник.

Єпископ наголосив, що у часі Великого посту вірні стараються мати частку з Христом в Його терпінні, щоб згодом разом з Ним святкувати та прийняти радість Воскресіння.

«Ісус Христос встановлює новозавітну Пасху і перехід відбувається вже не з єгипетської неволі, але від смерті до вічного життя. Хай хрест Господній, на якому Ісус переміг гріх, буде підпорою для нас, щоби витримати до кінця, бо ми зодягнулися в Його силу, послух, витривалість, зодягнулися у нового Адама. Прощення й спокута усіх гріхів за тисячі років щодня актуалізується і стає дійсністю в часі святої Сповіді, що є нашим ліком від немочей і прогрішень у дорозі до Царства Небесного», – пояснив єпарх.

Також, Владика Йосафат в особливий спосіб закликав прочан до молитви за мир, й до переоцінки життєвих орієнтирів та принципів, щоб жертва тих, хто щодня жертвує за нас свої життя, не була марною.

По завершенні богослужіння, душпастирі прочитали молитви на оздоровлення душі та тіла й благословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача й освяченим єлеєм усіх прочан, які прибули з різних куточків Прикарпаття.

Усі присутні могли приступити до почитання ікони Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних» та молитися перед Богородицею у власних та спільних наміреннях, випрошуючи ласк та заступництва Господа.

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...