Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, проходили в режимі #онлайн

В ніч з 29 на 30 серпня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Як відомо, щомісяця у храмі свв. ап. Петра і Павла відбуваються нічні моління. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, кожного разу сюди приїжджає інший проповідник. Цього разу чування провадив о. Іван Шуфлат – сотрудник катедрального собору Успіння Богородиці м. Чернівці, а також Голова катихитичної комісії Чернівецької Єпархії УГКЦ.

Через запроваджений карантин, нічні чування відбувалися в режимі онлайн, так що долучитися до нічних молінь міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію переглянули понад 4,7 тисяч разів.

Нічні моління розпочалися з Вечірні, яку очолив о. Володимир Лукашевський з Івано-Франківська. Після молитви о. Володимир від імені отця-пароха Ярослава Середюка привітав отця-проповідника та запросив виголосити першу науку. В ній о. Іван роздумував над тим темою  «Гріховні пристрасті як токсичні звички. Етапи виходу з грішних залежностей».

За словами проповідника більшість із людських залежностей завжди мають гріховне підґрунтя.

«Ми християни поклоняємося одному Богові в Тройці Святій, поклоняємося Богові, який об’явив себе в повноті в особі Ісуса Христа. Тим не менше, ми дуже часто робимо собі різного роду ідолів, яким хочемо поклоняємося. Власне цими ідолами часто є різні залежності: від алкоголю, від ігроманії, від шопінгу, від наркоманії і тд.», – пояснював о. Іван Шуфлат.

За його словами, наш Бог, який об’явився через свого Сина Ісуса Христа, є Богом свободи. Ісус помер, щоби ми були вільними від наших маній, страхів, ідолів. Однак, коли ми піддаємося під ці поневолення, ми забуваємо про Господа та служимо нашим божкам.

Отець-проповідник поділився із власного досвіду, який здобув на студіях в Римі, коли служив потребуючим, згідно якого переважна більшість безхатьків, які живуть на вулиці, мають свої залежності, а значить – не бажають жити нормальним життям. На думку о. Івана, за таких людей потрібно молитися, але також з ними мають працювати психологи, священники та саме коло сім’ї, щоби спільною працю допомогти узалежненій людині вийти із цього стану.

Після науки, згідно програми нічних чувань, о. Віталій Кузьмин очолив молитву молебня до Блаженного Симеона Лукача, а о. Іван Війтишин спільно з о. Івано Шуфлатом відтак помолилися молитви на оздоровлення та благословили присутніх мощами блаженного.

Загалом участь у нічних моліннях взяло п‘ятеро священників: о. Іван Шуфлат, о. Віталій Кузьмин, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський та о. Іван Війтишин. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Завершилися чування молитвою Божественної Літургії, на якій кожен мав нагоду з‘єднатися із Христом у Пресвятій тайні Євхаристії. Після всіх богослужінь, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував отцю-проповіднику за його гарні науки та повчання, а також всім присутнім та всім глядачам, які єдналися в молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та вже тривають роботи по зведенню Хресної Дороги, яка безумовно стане окрасою для кожного прочанина, котрий побуває тут.