Нічні чування в храмі св. апп. Петра і Павла відбуваються щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Цього разу вони припали на Світлий понеділок.

Попри свята, охочих взяти участь у нічній молитві виявилося більше ніж достатньо. В ніч з 29 на 30 квітня в храмі св. апп. Петра і Павла, що в с. Старуня Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення о. Ярослава Середюка, їх провадили отці та браття Івано-Франківської Духовної семінарії.

Розпочалися богослужіння з молитви Вечірні, яку очолив о. д-р Андрій Чорненко – Віце-ректор ІФДС. В часі молитви прочани мали нагоду приступити до Таїнства Покаяння. Відтак з короткою наукою про свято Христового Воскресіння до присутніх звернувся префект ІФДС д-н Богдан Сабало.

Далі префект ІФДС о. Зореслав Михальонко прочитав молитви на оздоровлення і кожен присутній в храмі мав нагоду приступити до мощей бл. Симеона Лукача. Опісля с. Віталія Іванюк, зі Згромадження Сестер Мироносиць, провадила молитву на вервиці, виголошуючи короткі розважання над Славними таїнствами.

Кульмінацією ж чування стала Божественна Літургія, яку очолив о. Володимир Лукашевський – прес-секретар Архієпархії. В часі проповіді о. Володимир роздумував над таїнством Пасхи Господньої, наголошуючи на тому, що Пасха (з івр. – перехід через) – покликана назавжди вивести нас із нашого «духовного Єгипту» – країни гріха та рабства.

«Сьогодні наш Воскреслий Спаситель, подібно як на іконі Воскресіння, бере кожного із нас за руку та прагне перевести від смерті – до життя. Але в цьому ми маємо йому дуже співдіяти», – закликав проповідник.

На завершення о. Ярослав Середюк подякував присутнім отцям за молитву та служіння. Крім того, він також анонсував, що вже за місяць – 1-2 червня до Старуні відбудеться Архієпархіальна проща до участі в якій запросив кожного.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ