«Всі добрі натхнення, всі просвітлення душі, добрі постанови походять від Святого Духа. Святий Дух дає силу мученикам та ісповідникам віри мужньо переносити всі переслідування ради Царства Божого. Дух Божий живе у кожній християнській душі, яка є членом св. Церкви Христової» – на цьому наголосив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у своїй проповіді під час традиційної прощі вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні.

На прощу завітало близько півтисячі прочан та духовенство.

«Дух Святий постійно діє в Церкві. Він є душею Церкви. Святий Дух – це світло і життя духовне, джерело премудрості та розуму. Він добрий і справедливий», — наголосив Архієрей.

За його словами, ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту.

«Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – говорив проповідник.

Митрополит розповів про походження традиції прикрашання долівок і стін божниць гілками дерев. Адже, раніше свіжу траву, гілля та квіти вважали ознакою життя. Апостоли, зберігаючи цей звичай, горницю у день П’ятидесятниці прикрасили зеленню та квітами. Тому для українців це свято стало символом життєдайності Св. Духа – Зеленими Святами.

«Дякуймо Богові, що саме до такої Вселенської Церкви Христової, яку крізь віки веде Святий Дух, ми належимо. Стараймося, щоб наша душа і серце завжди були приємним мешканням Святого Духа», – запросив до подяки Митрополит.

На завершення своєї проповіді Владика закликав вірних не забувати щодня набожно проказувати чудову молитву до Святого Духа «Царю Небесний».

Додамо, що традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні в цьому році відбулася з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ