Митрополит Володимир у Старуні: Святий Дух – це душа Церкви

Митрополит Володимир у Старуні: Святий Дух – це душа Церкви

22.06.2021

«Всі добрі натхнення, всі просвітлення душі, добрі постанови походять від Святого Духа. Святий Дух дає силу мученикам та ісповідникам віри мужньо переносити всі переслідування ради Царства Божого. Дух Божий живе у кожній християнській душі, яка є членом св. Церкви Христової» – на цьому наголосив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у своїй проповіді під час традиційної прощі вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні.

На прощу завітало близько півтисячі прочан та духовенство.

«Дух Святий постійно діє в Церкві. Він є душею Церкви. Святий Дух – це світло і життя духовне, джерело премудрості та розуму. Він добрий і справедливий», — наголосив Архієрей.

За його словами, ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту.

«Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – говорив проповідник.

Митрополит розповів про походження традиції прикрашання долівок і стін божниць гілками дерев. Адже, раніше свіжу траву, гілля та квіти вважали ознакою життя. Апостоли, зберігаючи цей звичай, горницю у день П’ятидесятниці прикрасили зеленню та квітами. Тому для українців це свято стало символом життєдайності Св. Духа – Зеленими Святами.

«Дякуймо Богові, що саме до такої Вселенської Церкви Христової, яку крізь віки веде Святий Дух, ми належимо. Стараймося, щоб наша душа і серце завжди були приємним мешканням Святого Духа», – запросив до подяки Митрополит.

На завершення своєї проповіді Владика закликав вірних не забувати щодня набожно проказувати чудову молитву до Святого Духа «Царю Небесний».

Додамо, що традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні в цьому році відбулася з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.