Цього разу прочани та молільники єдналися в молитві більшою мірою за допомогою онлайн-трансляції.

У ніч з 28 лютого на 1 березня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, цього разу чування провадив о. Володимир Лось з Івано-Франківська.

Зважаючи на карантинні обмеження, через запровадження на Прикарпатті «червоної» зони, адміністрація Центру паломника звернулася з особливим проханням, щоби ці нічні моління проходили виключно в режимі онлайн. Таким чином долучитися до спільної молитви міг кожен охочий.

У самому ж храмі святих апостолів Петра і Павла зібралися священники та місцеві жителі, які, напередодні весни, заносити до Господа свої щирі молитви, випрошуючи в Нього здоров’я для всіх хворих та медичних працівників.

Нічні моління розпочалися з Вечірньої, яку очолив ректор Духовної семінарії о. Олексій Данилюк. Після молитви о. Володимир Лось виголосив першу реколекційну науку. Назагал тематика розважань була досить різною. Проповідник роздумував і над притчею про Блудного сина, і про особу Милосерного Батька, який посилає свого Сина, щоби віднайти кожну людину. Отець-проповідник також дав кілька практичних порад для покращення духовного життя.

За вже сталою традицією кожен молитовний блок програми чувань переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Після першої науки розпочався молебень до блаженного Симеона Лукача, а опісля вірні просили в Господа дару здоров’я під час відповідних молитов та отримали благословення мощами блаженного. Молитву провадив сам о. Володимир, читаючи їх церковно-слов’янською мовою.

Після чого розпочалася молитва на Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. Цей шлях вони долали із запаленими свічками, які додавали молитві особливого настрою.

Кульмінаційним моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив о. Володимир Лось, спільно з присутніми священниками.

Варто також додати, що в часі нічних чувань, о. Ярослав Середюк представив присутнім перший випуск Вісника Центру паломника, який має назву «Слово Симеона». Це 24-ох сторінковий журнал, в якому окрім новин з Центру паломника, планів та анонсів, кожен також знайде цікаві та корисні роздуми, поради та тематичні рубрики. Згідно задуму, видання має виходити щомісяця, щоби кожен прочанин міг зяти його із собою додому та поповнити свою домашню бібліотеку.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.