Захід присвячено 30-річчю Незалежності України. Він проходитиме у Києві вкінці серпня.

Цими днями проєкт Хресної Дороги, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» офіційно зареєстрували для участі в Першій Українській Національній премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну. Проєкт братиме участь в номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору».

Дана премія присуджується за підсумками роботи професійного незалежного журі на Фестивалі «Українська національна премія з ландшафтної архітектури та дизайну», що відображає сучасні досягнення України в галузі ландшафтної архітектури, міського планування, ландшафтного будівництва і садово-паркового мистецтва.

В цьому році захід присвячено 30-річчю Незалежності України, а його головною темою стала «Україна. Місто. Сад».

В Премії можуть брати участь ландшафтні архітектори, дизайнери, архітектори, управління зеленого господарства міст, громадські об’єднання, некомерційні організації, комерційні компанії, що представляють концептуальні об’єкти згідно з номінаціями даного Положення. Премія має статус високої української професійної нагороди національного значення в галузі ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва, ландшафтного будівництва, благоустрою та озеленення.

«Декрети Апостольського Престолу» в Римі від 24 квітня 2001 року відкрили шлях до беатифікації тридцяти українських подвижників (29 греко-католиків і 1 римо-католик). Серед них – єпископ Симеон Лукач.

Центр паломника “Симеон Лукач” діє при парафії св. апостолів Петра і Павла в мальовничому куточку с. Старуня, Богородчанського району Івано-Франківської області.

Ідея спорудження Хресної дороги зародилась давно та перейшла в стадію активного розвитку у 2020 році, коли й була запроєктована та споруджена 1-а черга комплексу. Архітектурний ансамбль розміщено на схилі пагорба, рельєф якого було видозмінено для формування композиції у вигляді серпантинного ходу між Стаціями Хресної дороги з поступовим підйомом вгору. На вході до Хресної дороги влаштовано Вхідну групу, котра розкриває лінійну перспективу на Каплицю з Джерелом, Гріб Господній та Хрест на вершині. Каплицю з чашею для освячення води запроєктовано в місці діючого природного джерела з власною історією, яку було вирішено продовжити в утвореному вигляді. Серпантин Хресної дороги побудовано таким чином, що за прикладом гнуття виноградної лозини звивається пагоном вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а Стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів.

Акцентом композиції комплексу “Хресної дороги” є Хрест на вершині пагорбу, який має висоту 25 м і був запроєктований у вигляді металевої конструкції з перфорованою обшивкою, комплексним підсвіченням, а в основі влаштовано Каплицю Святої Родини, котра виконана з прозорими скляними стінками та куполом, доповнюючи ледь помітний силует Хреста.

В найближчій перспективі – проєктування і спорудження храмового комплексу, автостоянки та побутових приміщень для паломників.

Додамо, що конкурс проходитиме 27-29 серпня 2021 року в ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна (Київ).

Більше інформації за посиланням – http://lad.laburo.com.ua/