Запитання:

Чи потрібно дотримуватися посту у п’ятницю, 29 червня?

Відповідь:

Піст, зокрема утримання від споживання м’яса, зобов’язує в усі п’ятниці року, крім, п’ятниць, на які припадає урочистість. А у п’ятницю, 29 червня, Римо-Католицька Церква відзначає урочистість Святих Апостолів Петра і Павла. Отже, цього дня дозволено споживати м’ясо. Про це говорить 1251 канон Кодексу Канонічного права.

Як відомо, утримання від м’ясних страв щоп’ятниці  зобов’язує кожного католика в Україні, якому сповнилося 14 років. Окрім того, двічі на рік, у Попільну Середу і Велику П’ятницю, всіх зобов’язує суворий піст, що охоплює всіх католиків від 18 до 60 років віком.

Ця урочистість не належить до переліку урочистостей, під час яких вірні повинні утриматися від праці та зобов’язані бути на Службі Божій, але Церква заохочує побожно відзначити також цю урочистість і взяти участь у Святій Месі, якщо є така можливість. Вірні, що належать до парафії святих апостолів Петра і Павла — мають обов’язок бути на Службі Божій.

Нагадаємо, що вірні Католицької Церкви зобов’язані брати участь у Службі Божій та утриматися від праці в усі неділі року, а також: в урочистість Пресвятої Богородиці (1 січня); Богоявлення Господнього (Трьох Царів) (6 січня); на Вербну Неділю; в урочистість Воскресіння Господнього; Вознесіння Господнього; Зіслання Святого Духа; Пресвятої Трійці; Пресвятих Тіла і Крові Господніх; Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (15 серпня); Всіх Святих (1 листопада); Різдва Господнього (25 грудня).

Джерело: CREDO