На Божественній Літургії, яка є найдосконалішою молитвою, ми перебуваємо в Божому храмі та серед людей. Часто-густо наші звички (такі не помітні на перший погляд) можуть створювати дискомфорт нашим ближнім і, навіть, відволікати їх. Ось кілька порад про те, чого не варто робити під час Святої Літургії, які, сподіваємося стануть Вам у нагоді.

Спізнюватись

Пам’ятаймо, що Бог чекає, щоб наповнити нас своєю любов’ю, дати своє прощення і обійняти, хоче сказати те, що нам потрібно почути для нашого ж блага. Бог підготував для нас особливе місце за своїм столом. Не змушуймо Його чекати.

Приходити невідповідно вдягнутим

Хоч таке твердження викликає сьогодні дискусію, але є певна культура одягу. Ми по-іншому одягаємось, коли йдемо до театру, на ринок, на роботу або на пляж. До храму ми йдемо на зустріч із своїм Творцем і Богом. Навряд чи варто йти на Літургію у пляжному одязі, правда ж?

Жувати гумку

Під час Служби Божої у храмі не можна споживати їжі, окрім води. І жувальних гумок не варто вживати теж.

Закладати ногу на ногу

Постава тіла під час молитви має промовляти про нашу покору, пошану і відданість.

Приймати Євхаристію без Сповіді в стані важкого гріха

У такій ситуації варто прийти до храму раніше і висповідатися перед початком Літургії. Також слід дотримуватися Євхаристійного посту (не їсти і не пити за годину до Причастя; сюди не входить вода).

Розмовляти

На Літургії ми розмовляємо з Богом. Інші розмови лише відволікають нас.

Не вимикати телефон

Не лише нас самих, але й усіх навколо відволіче сигнал телефонного дзвінка. Варто взяти за звичку завжди перед Службою вимикати телефон.

Йти з храму передчасно

Не варто втрачати завершального благословення, під час якого священник, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа посилає нас у світ, щоб ми були свідками Бога. Виходьмо із церкви з бажанням нести Його Царство любові у світ.

Джерело: ДивенСвіт