Як бути добрим батьком ще до народження дитини?

Як бути добрим батьком ще до народження дитини?

21.10.2018

Батьківський обов’язок виховувати дитину з’являється в момент зачаття, а не в момент народження.

Коли подружжя дізнається про вагітність, життя обох зазнає суттєвих змін. Дружина в одну мить стає матір’ю, а чоловік – батьком, хоч його нове становище і не є настільки очевидним на перший погляд.

Чоловік стає батьком миттєво, в той час як зміни в житті жінки відбуваються щоденно протягом дев’яти місяців. Тож шлях, який дружині належить пройти, вона повинна здолати самостійно, чи не так? Батько, якщо навіть сам цього схоче, нічим не зможе допомогти своїй дитині на цьому етапі?

Зовсім ні. Чоловіки, ви не тільки можете піклуватися про свою дитину вже зараз, робити це – ваш обов’язок.  Але як тоді цей  обов’язок виконувати? Ну не тим самим шляхом, як це роблять жінки – звісно ні. Вам не потрібно «селити» дитину у своїй утробі, забезпечувати її вітамінами, нутрієнтами, антитілами. Згодом ви не будете годувати дитя грудьми і не переживатимете болісні пологи.

Але ось у чому справа: чи доводилось вам спостерігати за вагітною дружиною і тим, які радикальні зміни відбуваються з нею щотижня, щодня? Радіти і насолоджуватися своїм становищем – це правильно, адже вагітність – дивовижна; цей стан – найкращий подарунок Господа Вашому подружжю. Але Господній задум не в тім, аби жінці довелось переживати вагітність самій. Бути матір’ю не так складно, коли обидвоє батьків однаково турбуються про добробут свого дитяти.

Як батько може турбуватися про своє дитя в утробі матері?

Якщо дружина турбується про фізіологічні потреби дитини (вона ж бо єдина особа, хто це може зробити), найкращий вияв опіки батька – це турбота про потреби жінки. Тіло Вашої дружини і Вашого дитяти розпоряджаються одними і тими самими ресурсами разом, тому що так створено диво вагітності. Батьки, зверніть увагу на свої власні ресурси: моральну та фізичну енергійність, відвагу, врівноваженість, тверду віру – та замисліться над тим, як Ви можете послужити своїй сім’ї.

Практичні поради до щасливого батьківства вже зараз

Ви зробите подарунок дружині, коли займетесь приготуванням вечері, поки вона зможе відновити сили, але ще більшим подарунком буде ця дія для вашої дитини. Ваші маленькі прояви любові, як-от похід за продуктами, чи то проведення більше часу зі старшими дітьми, чи то вислуховування мрій або страхів коханої людини, чи то приготування будинку для народження дитини, чи мільйон інших речей… Все це – маленькі вияви кохання до дружини і величезні акти любові до ще не народженого дитяти.

«…Кожен акт опіки стосовно одного є виявом любові стосовно обох.»

Ваша участь у вагітності дружини, і Ваша участь у житті дитини – це одна і та сама річ. Кожен акт опіки стосовно одного є виявом любові до обох. Легко переконати себе в тому, що батьком стають після народження дитини, але це геть не так. Ваше батьківство так само необхідно дитяті вже, як це буде і впродовж всього його життя. Ваша дитина потребує Вас просто зараз.

Ви все ще не розумієте, чого хоче синочок або донечка? Що ж, тоді просто запитайте у його або її матері.

Переклад Ірини Яремчук

За матеріалами:dyvensvit

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...