«Вірити в Бога означає поєднати з Богом усе те, ким я є: серце, душу, прагнення» – Блаженніший Святослав у Крилосі

«Вірити в Бога означає поєднати з Богом усе те, ким я є: серце, душу, прагнення» – Блаженніший Святослав у Крилосі

07.08.2018

5 серпня, під час Архієрейської Літургії на Всеукраїнській Патріаршій прощі до Крилоса, Блаженніший Патріарх Святослав після читання Євангелія поділився з паломниками гомілією про «Скарб віри».

«Тут, на Галицькій землі, є тисячолітня історія нашого християнства. Саме 1030 років тому, ми вийшли з хрещальної купелі, як єдиний об’єднаний народ. Цей скарб віри передавався від батьків до дітей, від матері до дитини», – сказав Проповідник.

Опісля Блаженніший запитав присутніх: «Чому віра в Бога є скарбом? Чому серед усіх скарбів – віра є найбільшим скарбом?». 

«Відповідь ми чуємо у святому Євангелії, яке щойно чули: Батько приносить сина до Ісуса Христа, розказує історію своїх особистих невдач. Мій син у рабстві, він поневолений. Злий дух кидає його у крайнощі, у вогонь і у воду. Батько говорить, що до всіх приходив, навіть «до твоїх учнів». Ця сповідь батька є осереддям того, як потрібно вірити. Віра в Бога означає цілковите єднання між людиною і Богом. Це таїнство єднання є у Христі. Він став людиною і взяв її історію. Вірити в Бога означає поєднати з Богом усе те, ким я є: серце, душу, прагнення», – переконаний Проповідник.

«У вірі потрібно кожного дня зростати. А над цим потрібно працювати», – вів далі Владика, говорячи, що «вірити в Бога означає покласти Боже Слово, Його Силу, особу Ісуса Христа в центр свого життя, і на основі віри оцінювати все те, що діється навколо мене».

Пізніше Патріарх пояснив: «Ісус допомагає хлопцеві віднайти центр його життя. Від цього моменту його якорем є Ісус Христос». 

Надалі, пригадуючи історію нашої Церкви, Архієрей додав: «Київська Церква завжди виконувала роль євангельського батька, і завжди вела дітей до поєднання з Христом. Київська Церква завжди вчила і князя, і селянина ставити Ісуса Христа у центр життя».

На завершення своєї проповіді Предстоятель УГКЦ промовив: «Дякуймо, що Господь протягом цілої нашої історії був з нами. Просімо Бога, щоб ми лишилися віруючим народом та молімося за нашу Церкву».

Також, у своєму слові до паломників, Блаженніший Патріарх закликав, під час Літургії, усіх відновити свої «хресні обіти, обіти, які прийняли наші прабатьки».

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...